שתף קטע נבחר

מפגינים תקפו את עמרי שרון: "ידיך מגואלות בדם"

בנו של ראש הממשלה הגיע לבנייני האומה בירושלים על מנת לחזק את תומכי ההתנתקות. מתנגדי התוכנית, ששמעו על הפיגוע בציר כיסופים, השליכו לעברו חפצים והתנפלו בצעקות: "משת"פ, הידיים שלך מגואלות בדם יהודים". ח"כ אפללו, גם הוא מתומכי התוכנית, הותקף בסיור בחיפה והגיש תלונה במשטרה

השמועה על הפיגוע היום (א') בציר כיסופים פשטה כאש בשדה קוצים בכניסה לבנייני האומה בירושלים, ממוקדי ההצבעה המרכזיים של מתפקדי הליכוד.

 

עם היוודע דבר הפיגוע הפכה העמדה בה נמצאו שתי העוזרות הפרלמנטריות של השר גדעון עזרא, ושני פעילים נוספים, למוקד התקפה של מתנגדי התוכנית.

 

המתנגדים הקיפו את העמדה וקראו: "אתם מפא"יניקים, אתם הופכים בתי כנסת למסגדים. איך אתם לא מתביישים? צריך להשאיר אתכם מחוץ למחנה. טמא טמא ייפרד, אריק שרון בוגד"!

 

כאשר הגיע למקום חבר הכנסת עמרי שרון, בנו של ראש הממשלה, כשהוא מלווה בעשרות שוטרים ואנשי משמר הכנסת, הקיפו אותו עשרות מפגינים.

 

המפגינים קראו קריאות בוז לעבר שרון הבן, שעשה את דרכו לעמדת התומכים בתוכנית ההתנתקות. נערי המתנחלים שהגיעו למקום הקיפו אותו בשירת "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה", והשליכו לעברו מכל הבא ליד.עמרי שרון מותקף ע
צילום: גיל יוחנן

 

"ההרגשה טובה, למעט הפיגוע. הדרך לשמור על ירושלים היא לצאת מגוש קטיף", אמר שרון לנוכחים במקום, שצעקו לעברו "משת"פ, הידיים שלך מגואלות בדם של יהודים".

 

בשיחה עם ynet אמר עמרי שרון כי "ברור שהייתי צריך להגיע הנה. יש פה חברים שעובדים עבור ראש הממשלה. המפגינים, חלקם לא פעילי ליכוד, נאבקים על העמדות שלהם, רק חבל שהם לא עושים זאת בדרך תרבותית. אני מאמין שבעזרת השם נעשה זאת וננצח".

 

עוד אמר שרון הבן כי "הימין אלוף בלהפיל את עצמו, הוא הפיל את שמיר ואחר כך את נתניהו. אני מקווה שזה לא יקרה שוב".

 

הרוחות במקום לא שכחו גם לאחר ששרון עזב את המקום. המפגינים הרבים התנפלו על עמדת התומכים בהתנתקות והרסו אותה כליל.

 

ואילו חבר הכנסת אלי אפללו (ליכוד), מראשי התומכים בתוכנית ההתנתקות, הגיש היום תלונה במשטרה לאחר שהותקף. לפי התלונה הותקף אפללו באחת הקלפיות בחיפה במהלך סיור, על ידי קבוצה של מתנגדי התוכנית.

 

אפללו דיווח כי הותקף מוקדם יותר גם בחדרה. "זו בושה וחרפה מה שקורה. אלימות שלא היתה כדוגמתה. שמעתי דברים שמעודי לא שמעתי: קראו לי רוצח, מנוול, שקרן", סיפר אפללו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הותקף על ידי מפגינים. שרון
צילום: גיל יוחנן
צילום: מתוך אתר הכנסת
אפללו. הותקף
צילום: מתוך אתר הכנסת
צילום: תומריקו
מצביעים במשאל
צילום: תומריקו
מומלצים