שתף קטע נבחר

פשיטה חסרת תקדים על תחנות הסמים בלוד

ל-ynet נודע כי מאות שוטרי מג"ב בשילוב יחידות מיוחדות של המשטרה פשטו על העיר, ולדברי התושבים, הפכו אותה לאזור מלחמה: מחסומים בכניסות לשכונות, פטרולים ונוכחות מאסיבית של כוחות בשטח. המטרה: "ייבוש" תחנות הסמים, שמגלגלות מאות-אלפי שקלים ביום. שם המבצע: "אי ירוק בים"

פרסום ראשון: מבצע מיוחד של משטרת מחוז מרכז לחיסול תחנות הסמים בלוד החל אתמול (ג') בהשתתפות מאות שוטרי מג"ב ואנשי היחידות השונות במחוז מרכז.

 

במסגרת המבצע, שכונה "אי ירוק בים", הקימו הכוחות מחסומים רבים בעיר, והם מבצעים פטרולים באזור תחנות הסמים, במטרה "לייבש" אותן. התושבים המופתעים סיפרו כי "העיר נראית כמו בשעת מלחמה".    

 

מזה זמן רב שוקדת המשטרה על דרכים שונות למיגור תחנות הסמים בעיר, שנחשבת לאחת מ"בירות הסמים" בארץ. מפקד מחוז מרכז, ניצב בני קניאק, הציב בראש מעייניו את הנושא, ואתמול יצא המבצע לדרך.

 

עיקר המאמץ הוטל על כתפיהם של שוטרי מג"ב מרכז והיחידות המיוחדות המסונפות ליחידה: סמ"ג 7 וצב"ר. החל משעות הבוקר אתמול הוזרמו לעיר מאות שוטרי מג"ב ואנשי היחידות המיוחדות, שקיבלו תיגבור מאזור השרון.  

 

בכניסות לשכונות שנחשבות "בעייתיות" בעיני המשטרה, כגון שכונת הרכבת, ס"ח ופרדס שניר, הוצבו בטונדות גדולות והוקמו מחסומים, על מנת להקשות על תנועת הסוחרים והנרקומנים, שמגיעים לקנות סחורה בתחנות השונות. כלי-הרכב שנכנסים לשכונות נבדקים אחד אחד, ובמקביל, נערכים פטרולים בעיר.  

 

כיום פועלות בלוד בין 20 ל-30 תחנות סמים גדולות, שמגלגלות מאות-אלפי שקלים ביום. המבצע בו פתחה היום המשטרה צפוי להיות ארוך טווח, מתוך מטרה לנטרל את פעילותן.

 

"זו מלחמה של ממש נגד תחנות הסמים", הסביר גורם משטרתי. "הנוכחות המאסיבית גורמת לסוג של הרתעה, ואנו מקווים שבעזרתה נצליח לצמצם את תופעת הסמים בעיר. מדובר במשימה ממדרגה ראשונה, ולכן ההתייחסות של מפקד המחוז היא ברמה שכזאת".

 

מראות שוטרי מג"ב עם הרובים הארוכים והמחסומים הבהילו לא מעט תושבים, שחשו כי דבר מה חריג מתרחש בעיר. "המשטרה ממש נכנסה למעין מבצע מלחמתי", הוסיף הגורם המשטרתי. "זה אולי נראה מפחיד בתחילה, אבל רק ככה אפשר להילחם בסוחרים".

 

הידיעה הראשונית התקבלה בדואר האדום
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
פשיטה משטרתית (ארכיון)
צילום: אבי כהן
צילום: אביגיל עוזי
"בירת הסמים". לוד
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים