שתף קטע נבחר

מיקרוסופט: לינוקס זה לא טוב, במלוא האובייקטיביות

אנשי מיקרוסופט ישראל גייסו שלל נימוקים נגד הבחירה בתוכנות קוד הפתוח, בהם החשיפה לטרור, הקלות הבלתי נסבלת של ההאקינג ושתילת דלתות אחריות, נטל כספי אדיר של תיקוני אבטחה ועוד

Tech Ed, כנס הטכנולוגיה השנתי של מיקרוסופט ישראל, עומד השנה בסימן "הרוח האנושית", כולל עיטור המסמכים הרשמיים בציטוטים של המהטמה גאנדי וכריסטופר ריב, ואולי לכן החליטו במיקרוסופט לייחד הרצאה לתחום המזמין צרות, מבחינתם, של לינוקס.

 

כותרת ההרצאה, שנערכה אתמול באילת, הייתה "לינוקס, חינם או מודל עסקי מתוחכם", והמרצים, פיני כהן ממטה גרופ ואייל דורון ממיקרוסופט היו חד משמעיים לחלוטין במסרים שלהם, שאפשר לסכמם בקצרה כ'לינוקס זה לא משהו, זה אפילו מסוכן, לא כדאי לכם בכלל'. הם הציעו למשתתפים את ארגון המפתחים המקצועי של מיקרוסופט, MSDN כחלופה לקוד פתוח, ואחת הטענות לכך הייתה כי בניגוד לתנועת הקוד הפתוח, המפתח ב-MSDN יכול לעשות שימוש בקוד שמצא באתר בלא החובה לחשוף את הקוד השלם של עצמו שיצר בעזרתו.

 

אחת הדוגמאות שצוינו הייתה שקף העוסק בחשש לבעיות אבטחה בארגונים המשתמשים בשרתי לינוקס (ואכן, יש מקום לגבה זקורה אל על כאשר מיקרוסופט הם המאשימים בבעיות אבטחה) ובו אוזכרו הקביעות החד משמעיות הבאות, כולל סימני הקריאה שבמקור:  "החשיפה לטרור גדלה פי 184! הרמה הטכנולוגית הדרושה להאקינג יורדת! היכולת לשתול Back Doors עתידיים גדלה! הנטל הכספי של תיקוני אבטחה הינו אדיר!" וכן הלאה.

 

מרצים מתוחים

 

בניגוד למצגת הבוטחת בעצמה, שני המרצים נראו מתוחים מאוד, ובצדק. לדבר לטובת מיקרוסופט מול לינוקס בפני אנשי מחשבים, גם בפני אורחים של מיקרוסופט באילת, הוא עניין מלחיץ. החל מהשאלות הנשנות מהקהל לפיני כהן, שדיבר על חוסר היכולת של אופן אופיס להתמודד עדיין עם מיקרוסופט אופיס ("במה אתה משתמש היום באופיס בפועל שאין באופן אופיס, תגיד לי!") ועד לסוגיית מה השרת המתאים ביותר לאינטרנט, אליבא ד'מיקרוסופט (אתם יכולים לנחש באיזה שרת מדובר). כהן היה לחוץ מאוד, וביקש שאת השאלות ישמרו לסוף. אייל דורון, לעומתו, הודה שזה לא פשוט לדבר מטעם מיקרוסופט בכנס מיקרוסופט על לינוקס, אבל ביקש מהקהל לנסות ולהבין גם אותם.

 

הדובר הבולט ביותר בקרב הקהל היה אודי הלר, המנהל הטכנולוגי והאדמיניסטרטיבי של המיזם האוניברסיטאי "איתן", פורטל עתיר ממדים ותוכן, שישרת את מערכת החינוך. הלר מלמל "שטויות" לא פעם בלחישה רועמת, שאל על הסטנדרטים הבעייתיים של האקספלורר החורגים מאלו של ה-W3 וחקר ישירות אם נכון שמיקרוסופט פוחדת מהחברות התומכות עכשיו בלינוקס. כשנסתיימה ההרצאה נותרו עוד כמה מהמשתתפים להשתתף בוויכוח הגיקי למשעי הזה, וכהן ודורון יכלו להירגע מההרצאה, שאולי לא היתה הנצפית ביותר מטעם מיקרוסופט, אבל ללא ספק הקשה ביותר למרצים. ולו רק בגלל זה מגיע להם שאפו.

 

גילוי נאות: הכתב היה אורח חברת מיקרוסופט בכנס באילת
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיקרוסופט: עדיף לבחור מיקרוסופט
מומלצים