שתף קטע נבחר

אושרו ההגבלות לח"כים: סוף עידן ה-DVD

ועדת הכנסת אישרה את המלצות ועדת גרונאו, ובהן בין השאר ההמלצה לפיה חבר הכנסת לא יוכל להפוך את לשכתו הפרלמנטרית למטה מפלגתי. עוד החליטה הוועדה כי מעתה לא יוכלו חברי הכנסת לרכוש ללשכותיהם חפצי מותרות כגון מצלמה דיגיטלית ו-DVD. בנוסף, החליטו חברי הוועדה על הפחתת תקציב הקשר עם הבוחר

מהדקים חגורה במשכן: ועדת הכנסת, בראשות חבר הכנסת רוני בראון מהליכוד, אישרה הבוקר (יום ד') את מרבית המלצות הוועדה הציבורית לקביעת שכר ותשלומים אחרים של חברי כנסת, בראשות הפרופ' ראובן גרונאו.


בתום דיון ארוך, ולאחר שיושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין, הפעיל לחצים רבים, אישרו הח"כים שורת המלצות, וביניהן את ההמלצה כי תקציב הקשר עם הבוחר יופחת החל משנת 2004.


לפי המלצת הוועדה, חבר כנסת שאינו שוכר לשכה פרלמנטרית יהיה זכאי לסכום שנתי של 49 אלף שקלים במקום 65 אלף שקלים, כפי שהיה נהוג עד היום. חבר כנסת השוכר לשכה יהיה זכאי לסכום שנתי של 68 אלף שקלים במקום 86 אלף שקלים, כפי שהיה נהוג עד היום. תקציב הקשר עם הבוחר לא יוצמד למדד.


עוד החליטו חברי הוועדה כי חבר כנסת לא ישתמש בלשכה פרלמנטרית כמטה מפלגה. לפיכך, לא ישמשו יותר משני משרדים באותה קומת בניין כלשכות חברי כנסת מאותה סיעה.

 

הריהוט והציוד המשרדי אותם יהיה רשאי חבר הכנסת לרכוש יכללו רק ריהוט, מזגן, טלוויזיה, מקרר משרדי, מחשבים וציוד משרדי רגיל. לא תאושר מעתה רכישת פריטי מותרות כגון DVD או מצלמה דיגיטלית.


המלצות נוספות, שהתקבלו אף הן, קובעות כי חבר כנסת לא יוכל מעתה לממן מתקציב הקשר עם הציבור קורסים לעוזריו הפרלמנטרים, אבל עדיין יוכל ללמוד שפה חדשה.


חברי הכנסת יהיו רשאים להשתמש בתקציב הקשר עם הציבור לצורך רכישת כיבוד קל בלשכה, אבל, לא יוכלו לממן ארוחות מתקציב זה. כמו כן לא יוכלו חברי הכנסת לממן לעצמם סרטי תדמית, ומעתה לא יוכלו להשתמש בתקציבם עבור נסיעה לחו"ל.


ועדת הכנסת לא אישרה המלצה לפיה יקוצץ תקציבם של השרים וסגני שרים מ 42 אלף שקלים בשנה ל 10 אלף שקלים בלבד. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
לחץ על חברי הוועדה. ריבלין
צילום: דן בלילטי
DVD. לא לח"כים (ארכיון)
מומלצים