שתף קטע נבחר

הכנסת דחתה הצעת חוק האוסרת על יגאל עמיר להתחתן

חבר הכנסת איתן כבל הגיש הצעת חוק לפיה תימנע מיגאל עמיר הזכות להינשא, אולם חבריו למליאה דחו את הצעתו ברוב גדול של שישים מתנגדים מול 14 תומכים. כאשר ניסה כבל להסיר את הצעת החוק, טען יו"ר הקואליציה, ח"כ סער: "אתה מנסה לעשות פוליטיקה מרצח ראש ממשלה"

הכנסת דחתה היום (ד') ברוב גדול את הצעת החוק של חבר הכנסת איתן כבל (עבודה), לפיה תימנע מיגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין, האפשרות להינשא.

 

ההצעה נדחתה ברוב של 60 מתנגדים מול 14 תומכים. שני חברי כנסת נמנעו בהצבעה.

 

לפי הצעת החוק, תימנע הזכות להינשא מרוצחים שנידונו למאסר עולם. לטענת כבל, "אדם הנוטל חייו של אחר, אינו ראוי שייתאפשר לו ליצור חיים חדשים, ואין זה ראוי שבתוך כתלי בית הסוהר הוא ינהל חיים כשל אדם שלא ניטלה ממנו הזכות לתנועה חופשית".

 

השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, השיב בשם הממשלה ואמר כי בהצעת החוק של כבל הועלו בעיות חוקתיות. לדבריו, "פגיעה  בזכויות אדם היא אסורה, לכן המדינה מתנגדת להצעת החוק".

 

בתגובה אמר כבל כי "אני מודע לכל הבעיות המשפטיות והחוקתיות של הצעת החוק, אבל רבים חושבים כי מקרה יגאל עמיר ראוי לחריגה. אין כאן שאלה פוליטית".

 

לאחר שהבין חבר הכנסת כבל כי הצעתו לא תקבל את הרוב הדרוש, הוא ניסה להסירה ולקרוא להשגת הסכם בנושא עם פרקליטות המדינה. בתגובה לבקשתו של כבל אמר יושב ראש הקואליציה, חבר הכנסת גדעון סער, כי "יש גבול לקרקס שאתם עושים מהבית הזה. אתה מנסה לעשות פוליטיקה מרצח ראש ממשלה".

 

הפרקליטות מתנגדת להתייחדות

 

שלשום הודיעה הפרקליטות כי היא מתנגדת לבקשתו של עמיר לחייב את שירות בתי הסוהר להחליט בבקשתו להתייחד עם לריסה טרימבבולר, במידה וחתונתם תאושר על ידי בית המשפט ושירות בתי הסוהר.

 

בתגובה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, הדן בבקשתו של עמיר, נכתב בין השאר כי עמיר הוא אסיר ביטחוני ועל פי פקודות שירות בתי הסוהר, אסיר ביטחוני לא יקבל זכויות התייחדות, אלא אם השב"כ מאשר זאת.

 

נימוק נוסף לסירוב הוא אי הבעת החרטה מצד עמיר על רצח ראש הממשלה, יצחק רבין. עוד צויין כי עמיר הוא אסיר הנמצא בפיקוח בכל שעות היממה ולכן לא ניתן לאפשר לו זמן התייחדות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הכנסת מאשרת. עמיר
צילום: איי פי
צילום אתר הכנסת
"עמיר ראוי לחריגה". כבל
צילום אתר הכנסת
צילום: יוסי זליגר
הכלה המיועדת. טרימבבולר
צילום: יוסי זליגר
מומלצים