שתף קטע נבחר

במגזר הערבי: הפגנות נגד "פשע המלחמה" ברפיח

ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל קראה לציבור הערבי לצאת להפגין נגד פעולות צה"ל ברפיח ולהפעיל לחץ על גורמים בינלאומיים שיפעלו נגד הרג האזרחים ברפיח. בסכנין ובנצרת הוקמו אוהלי מחאה. תנועת בל"ד: "להטיל סנקציות כלכליות על ישראל"

ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל קראה היום (ה') למפלגות הערביות ולתנועות השלום לצאת להפגנות ולמחות נגד פעולות צה"ל ברפיח. באום אל פאחם הוקם אוהל מחאה, וכן מתכוננות הפגנות בסכנין, נצרת ושפרעם.

 

"מה שקורה עכשיו ברפיח ובשטחים הפלסטינים הכבושים הוא טרור ממסדי ופשע מלחמה של ממשלת ישראל, שמקבלת תמיכה גורפת מארה"ב ומשתיקת מדינות ערב והקהילה הבינלאומית", אמר עבד ענבתאווי, מזכיר ועדת המעקב. "שלחנו מכתב לאו"ם ולארגונים בינלאומיים וביקשנו מהם לפעול נגד טבח העם הפלסטיני".

 

ענבתאווי הוסיף: "אנחנו סובלים מהשלכות הנכבה של 48' עד היום. אנחנו קוראים לארגוני השלום הישראליים האמיתיים לפעול ברצינות נגד מדיניות ממשלת שרון כדי להגן בראש ובראשונה על החברה הישראלית, שממשלת הכיבוש גוררת אותה לשפל ולאובדן".

 

המפלגות הערביות כבר הרימו את הכפפה: מפלגת בל"ד קראה להטיל עונש פוליטי וכלכלי על ישראל, ש"ממשיכה בפשעי המלחמה נגד העם הפלסטיני ובתמיכה אמריקנית", לטענתה.

 

בהודעה שפרסמה קראה המפלגה להעמיד לדין את הממשלה ומפקדי צה"ל. "אם היה צדק בעולם, צריך היה להעמיד את הפושעים האלה לדין מול בית משפט בינלאומי באשמת פשעי מלחמה". כמו כן נכתב: "הגיע הזמן לפעילות רשמית ועממית למען המאבק הפלסטיני הלגיטימי".

 

כמו כן קראו בל"ד וחד"ש לציבור הערבי לצאת להפגנות עממיות בחיפה ונצרת בשבת הקרובה.

 

בתוך כך החלה עמותת "אתג'אה", בתיאום עם ועדת המעקב, לארגן סיוע לתושבי רפיח. אמיר מח'ול, מנכ"ל העמותה, אמר: "התחלנו לאסוף תרומות כדי לסייע בכסף, מזון, תרופות ומים לאחינו ברפיח ובעזה". לדברי מח'ול, כיוון שהעמותה לא תוכל להעביר את התרומות ישירות לרצועה בגלל הסגר וניתוק רפיח, נעשתה פנייה לארגונים בינלאומיים כדי לעזור בחלוקה.

 

מח'ול אמר עוד כי "ברחוב הערבי יש תחושה של כעס. אתמול ערכנו הפגנה בחיפה בה השתתפו מאות ערבים, נגד פשעי המלחמה של ישראל ברפיח. כמו כן השתתפו אלפים בכנס עממי של התנועה האיסלאמית באום אל פאחם".

 

בסכנין דחה הוועד העממי בעיר את החגיגות הרשמיות לרגל הזכייה בגביע המדינה, שהיו אמורות להיערך ביום שישי הקרוב, למועד לא ידוע. לדברי עלי בשיר, מהוועד העממי: "האנשים קרועים בין רצונם לשמוח על הניצחון ההיסטורי של בני סכנין בגביע המדינה, לבין תחושת האבל והכאב על אחיהם ברפיח. התושבים מייחסים חשיבות גדולה למה שקורה ברפיח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
חיילי צה"ל ברפיח
צילום: איי פי
צילום: איי פי
פלסטינים פצועים ברפיח
צילום: איי פי
מומלצים