שתף קטע נבחר

הליכוד השעה פעיל שקרא לפגוע בשרון

הפעיל אוהד קמין פרסם באתר האינטרנט של מנהיגות יהודית מאמר שבו קרא לפגוע בראש הממשלה. בית הדין של הליכוד החליט להשעותו "בגלל דברי השטנה". עם זאת, מזוז החליט לא לפתוח בחקירה פלילית נגדו

בית הדין של הליכוד השעה היום (א') מחברות בתנועה את הפעיל אוהד קמין, שפרסם באתר האינטרנט של מנהיגות יהודית, מאמר שבו קרא לפגוע בראש הממשלה, אריאל שרון. הפרסום היה לפני משאל המתפקדים בליכוד.  

 

בית הדין, בראשות השופט בדימוס אביגדור משאלי, השעה את קמין לאלתר בגלל מה שכונה "דברי השטנה, איומים וקריאה לשימוש בכוח".

 

בנוסף, פנה בית הדין ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה שיפתח בחקירה פלילית נגד קמין. אולם היועץ החליט היום לא לפתוח בחקירה נגדו. מזוז קבע כי "התבטאויותיו של קמין בוטות, אך אינן חוצות את הגבול הפלילי המצריך פתיחה בחקירה".

 

ב-31 במאי צפוי להתקיים בליכוד הדיון המכריע בעניינו של קמין, בו יוכרע סופית אם הוא יישאר בליכוד או לא.

 

שרת החינוך, לימור לבנת, שפנתה לבית הדין של הליכוד בדרישה להשעות את קמין בגלל מאמרו, אמרה בתגובה להחלטת בית הדין: "אני רואה בחיוב את השעייתו של המסית אוהד קמין מחברותו בתנועת הליכוד. אני מקווה כי ההשעיה הזמנית תהפוך לסופית, שכן אין מקום בתנועת הליכוד למסיתים ולמאיימים נגד ראש הממשלה".

 

מנכ"ל הליכוד, אריק ברמי, אמר: "החלטת בית הדין הינה החלטה חשובה המהווה תמרור אזהרה לכל אותם גורמים קיצוניים המצויים בפוליטיקה הישראלית ומחוצה לה אשר לא פעם מנצלים באופן ציני את חופש הביטוי לדברי הסתה".

 

לדבריו, "כל בר דעת במדינה מבין שלא ניתן לעבור לסדר היום נוכח דברי הסתה ושטנה כה קשים המאיימים לפגוע שוב בחייו של ראש ממשלה בישראל". 


פורסם לראשונה 23/05/2004 19:29

 

בהכנת הכתבה השתתפה טל רוזנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
שרון. "דברי שטנה"
צילום: איי אף פי
צילום: ליאור מזרחי, באובאו
לבנת. "אין מקום למסיתים"
צילום: ליאור מזרחי, באובאו
מומלצים