שתף קטע נבחר

שרון שוב ביטל השתתפותו בוועדת חוץ וביטחון

זו הפעם השנייה ברציפות בתוך חודש בה מבטל ראש הממשלה את השתתפותו בישיבת הוועדה. שריד: "שרון התרגל לכבשים בחוותו ובממשלתו, ולא מרגיש נוח בחברת בני אדם ששואלים שאלות"

ומי לא בא: ראש הממשלה, אריאל שרון, ביטל זו הפעם השנייה בתוך חודש את השתתפותו בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת, שאמורה לדון מחר בתוכניתו המדינית.  

 

חברי הוועדה היו אמורים לשמוע סקירה מפי ראש הממשלה על תוכניותיו המדיניות וכן דיווח על פעולת צה"ל ברפיח. בפעם הקודמת ביטל שרון את השתתפותו בישיבת הוועדה כשבוע לפני המשאל בליכוד.

 

ח"כ רן כהן (יח"ד) מתכוון לפנות ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, בדרישה למנוע את מה שלטענתו מהווה "פגיעה אנושה בדמוקרטיה הישראלית. שרון בורח ממנגנון הבקרה היחיד על פעולת צה"ל ברפיח, זאת לאחר שהוא סתם את פיותיהם של שרי הממשלה". כהן דורש מריבלין לנקוט בכל סנקציה שבידיו, כדי להביא את שרון לתת דין וחשבון לכנסת.

 

ח"כ יוסי שריד מחה על "עוד השתמטות" של שרון מהופעה בוועדה ותובע מהוועדה לנקוט נגדו בסנקציות פרלמנטריות.

 

לדברי שריד, "שרון יודע שצפויה לו ישיבה קשה שבה יצטרך להסביר את האלימות ברפיח, ואת תוכנית ההתנתקות שלו שמתחילה להידמות יותר ויותר לנקניקיה מכווצת ויבשושית. שרון התרגל לכבשים בחוותו ובממשלתו והוא לא מרגיש נוח בחברת בני אדם עצמאיים ששואלים שאלות ומצפים לקבל תשובות רציניות".

 

לשכת רה"מ: קודם השרים

 

גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו: "שרון אמור להציג בפני הוועדה תוכנית אולם היא עדיין נמצאת בגיבוש ועם כל הכבוד לוועדה, השרים צריכים לשמוע על התוכנית לפני יוסי שריד ורן כהן".

 

לדברי הגורמים, שרון יופיע בפני הוועדה בשבוע הבא, לאחר שיציג את תוכניתו החדשה בפני הממשלה.

 

שרון ייפגש מחר עם יו"ר הוועדה, ח"כ יובל שטיניץ, לפגישה שנייה בנושא תוכנית ההתנתקות החדשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
שרון. "השרים צריכים לשמוע קודם"
צילום: איי אף פי
שריד. הוא התרגל לכבשים
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: ג'רמי פלדמן
כהן. פגיעה אנושה בדמוקרטיה
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים