שתף קטע נבחר

פורז מאיים: מועצות שלא ייאשרו תקציב - יפוזרו

לנוכח המשבר ברשויות המקומיות ההולך ומחריף, הודיע שר הפנים, אברהם פורז, כי הוא עומד להפעיל את סמכותו ולמנות ועדות קרואות למועצות שלא ייאשרו את תקציבן עד 7 ביולי. בינתיים, באין פתרון נראה לעין, פתחו ארבעה מעובדי עיריית קריית גת בשביתת רעב. העובדים לא קיבלו שכר כבר חמישה חודשים

המשבר ברשויות המקומיות: שר הפנים, אברהם פורז, הודיע הערב (יום ד') כי יפעיל את סמכותו להדיח את חברי המועצות המקומיות וראשיהן, אם אלה לא ייאשרו את התקציב לשנת 2004 עד 7 ביולי.

 

פורז הודיע שיפרסם בימים הקרובים הנחיות לרשויות המקומיות, ובהן יבהיר שישקול להפעיל את סמכותו בהתאם לפקודת העיריות ופקודת המועצות המקומיות, אם מועצה שלא תאשר את תקציבה, עד התאריך הנקוב. המשמעות המעשית: מועצה מקומית שלא תאשר את תקציבה עד התאריך הזה, תסתכן במינוי ועדה קרואה.   

 

 

ארבעה מעובדי עיריית קריית גת לא המתינו להוראותיו של פורז, ופתחו היום בשביתת רעב, במחאה על כך שלא קיבלו שכר כבר חמישה חודשים.

 

לפני ארבעה שבועות פתחו עובדי עיריית קריית גת בשביתה כללית, במחאה על אי-קבלת המשכורות ובמחאה על הצהרות ראש העיר, אבירם דהרי, כי בכוונתו להפריט מחלקות רבות בעירייה, ולפטר כ-300 עובדים. 

 

עובדי העירייה פלשו לבניין העירייה, ואילצו את ראש העיר למצוא משכן חלופי במתנ"ס העירוני. הם הקימו אוהלי מחאה מול ביתו של ראש העיר ומול המתנ"ס, שבו קבע ראש העיר את משרדו הזמני. במסגרת השביתה, גני הילדים בעיר אינם פועלים כסדרם, מזכירות ועובדי מנהלה משבשים את הלימודים בבתי הספר.

 

מנהלי בתי הספר התיכוניים קורסים תחת הנטל, ונאלצים לבצע את כל פעולות המזכירות והמנהלה שהיו עושים בדרך כלל עובדי העירייה, במטרה להגיש את בוגרי י"ב לבחינות הבגרות.

 

העובדים שובתים, התלמידים סובלים

 

מנהלת בבית הספר התיכון בקריית גת טענה כי אין לה ספק שתלמידי י"ב שנבחנו באנגלית, הפסידו לפחות עשר נקודות בשל העובדה שהרדיו ששימש את הכיתה התקלקל, ואב הבית שהוא עובד עירייה לא היה במקום כדי לסייע.

 

עיריית קריית גת עתרה לבית הדין לעבודה לפני כשבועיים וביקשה סעד שיאפשר את המשך הלימודים בחינוך המיוחד, ואת המשך בחינות הבגרות. צו כזה ניתן לה, אולם לטענת העירייה, הוועד הפר אותו. הצדדים נפגשו שוב בבית הדין, כשהעירייה טענה להפרת הצו. בית הדין טרם הכריע בעניין.

 

יו"ר ועד העובדים, רינה ברבי, ציינה שהשבוע החליטה לנתק כל מגע עם הנהלת העיר בשל העובדה שראש העיר ממשיך להצהיר כי ההפרטה נמצאת בראש מעייניו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נמנה ועדות קרואות. פורז
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: דן סלומון
זעקת העובדים (ארכיון)
צילום: דן סלומון
מומלצים