שתף קטע נבחר

התגובות להחלטה: זו תרנגולת שממנה נותרה רק הכרבולת

בשמאל תוקפים את נוסח הפשרה שעליו הצביעה הממשלה. ח"כ גלאון: "ההתנתקות המקוצצת נשענת על כרעי תרנגולת שמרוב שמרטו לה את הנוצות נשארה רק הכרבולת". כבל: "התוכנית היא תרמית אחת גדולה". ח"כ רן כהן: "שרון נכנע לשלישיית החישוקאים החדשה"

מהתרנגולת נשארה כרבולת: בשמאל תוקפים הערב (יום א') בחריפות את הפשרה שהושגה בממשלה על תוכנית ההתנתקות המדורגת. בנוסח ההחלטה נקבע, בין השאר "אין בהחלטה זו כדי לפנות ישובים".

 

יו"ר סיעת יחד, זהבה גלאון, תציע לסיעתה לשקול שלא לתמוך מחר בכנסת ב"מה שנותר מתוכנית ההתנתקות המקורית של ראש הממשלה". לדבריה, "ההתנתקות המקוצצת נשענת על כרעי תרנגולת שמרוב שמרטו לה את הנוצות נשארה רק הכרבולת - פשרה עלובה".

 

ח"כ רן כהן (יחד) תקף את ראש הממשלה על מה שהוא מכנה "זחילתו על גחונו לעבר נתניהו, לבנת ושלום". לדבריו, "החלטת הממשלה אינה פשרה כי אם כניעה לשלישיית החישוקאים החדשה שטירפדה את היציאה מעזה לעשרה חודשים תוך סיכון חיי חיילים ואזרחים".

 

ח"כ יוסי שריד אמר כי הפשרה שהושגה "נועדה לחבר את המפד"ל לממשלה ולא לנתק את ישראל מעזה. הממשלה קיבלה החלטה להחליט בעוד שנה. היא יכולה באותה הזדמנות להחליט על ביאת המשיח. הליכוד שינה את האידאולוגיה שלו משלמות הארץ לשלמות הקואליציה".

 

 

ח"כ איתן כבל (עבודה) אמר על התוכנית שאמורה לעבור בממשלה: "התוכנית היא תרמית אחת גדולה. אין סיבה להעניק לשרון רשת של ביטחון כי נראה שלא התקבלה שום החלטה חדשה. כעת יש לנו סיבה כפולה להצביע אי אמון נגדו".

 

ח"כ אחמד טיבי כינה את הפשרה שהושגה - "ישראבלוף". לדבריו, "שרון התנתק מתוכניתו. נתניהו ושלום התנתקו מהחיבוק המאיים של מפלגת העבודה. הציבור נותק מהתהליך המדיני וכולם נצמדו לכסאות".

 

בהכנת הידיעה השתתפו דיאנה בחור-ניר ואילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
גלאון. "רק כרבולת"
צילום: מאיר פרטוש
צילום: ג'רמי פלדמן
כהן. "כניעה"
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום אתר הכנסת
כבל. "תרמית גדולה"
צילום אתר הכנסת
מומלצים