שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: נשים 'עגלגלות' פוריות יותר
  להערצה למרילין מונרו יש גם צידוק ביולוגי. מתברר שנשים עם ירכיים מלאות, מותניים צרים וחזה גדול פוריות בהרבה מאחיותיהן דקות הגיזרה

  90-60-90, ולא מראה ההרואין שיק, אלה מידותיה של הפאם פטאל. כעת מתברר שיש לכך סיבה. מחקר חדש מגלה שנשים שניחנו בירכיים עגולות תוכננו על ידי הטבע לאמהות.

   

  נשים עם מותניים דקים וישבן גדול, שמדגיש את הירכיים, הן במידה משמעותית פוריות יותר מאחרות. הן נוטות כמעט פי 3 להיכנס להריון, בגלל רמות גבוהות יותר של הורמונים מסוימים בגופן. זו כנראה הסיבה לכך שגברים אוהבים נשים 'עם בשר' ונוהים אחרי דיוות עגלגלות כמו מרילין מונרו או סופיה לורן.

   

  נראה שההעדפה לנשים בעלות ירכיים נדיבות התפתחה במהלך אלפי דורות שבהם גברים חיפשו באופן בלתי מודע בת זוג שאיתה הסיכויים הטובים ביותר להוליד ילדים. כך מראה מחקר אמריקאי שפורסם לאחרונה. עורך המחקר, פרופ' פטר אליסון מאוניברסיטת הרווארד, אומר שרמות הורמוני הפריון היו גבוהים יותר ב-37% אצל נשים בעלות גיזרה עגלגלה.

   

  במסגרת המחקר נטלו החוקרים את מידותיהן של 119 נשים. הם חישבו את היחס מותן-ירך על ידי חלוקת מידת המותניים במידת הירך. הממוצע בגיזרה הזאת היה 0.72, כשנשים בעלות מותניים צרים הגיעו לציון ממוצע של 0.68. מידת החזה נקבעה על ידי השוואה של

  המדידה מסביב לחזה עם המדידה שמסביב לבטן, ממש מתחת לחזה. מידה זו משקפת עד כמה החזה גדול יותר ביחס למידת גופה של האישה. הציון הממוצע כאן היה 1.16, בעוד שנשים בעלות חזה גדול הגיעו לממוצע של 1.2.

   

  במקביל אספו החוקרים במשך כמה חודשים דגימות יומיות של רוק מכל הנשים, ורשמו את הרמות של שני הורמונים חשובים לפוריות – אסטרדיול (סוג של אסטרוגן) ופרוגסטרון.

   

  בימים הכי פוריים של האישה בחודש, אצל נשים בעלות יחס מותניים-ירכיים מתחת לממוצע ושהיו גם בעלות גודל חזה מעל לממוצע, נמדדו רמות הורמונים שהיו גבוהות עד 37% יותר בהשוואה לנשים אחרות במחקר. רמות האסטרדיול נמצאות בקורלציה עם איכות הביציות של האישה, בעוד שהפרוגסטרון חיוני לרירית הרחם – הרקמה ברחם שאליה נקשרות הביציות המופרות.

   

  לדברי פרופ' אליסון, מאפיינים פיזיים כמו גודל חזה ויחס מותניים-ירכיים מתפקדים כתכונות חשובות שבהן משתמשים הגברים כדי להעריך את מידת המשיכה של האישה. לדבריו, ניתן לפרש את העלייה ההורמונלית היחסית בקבוצת ה'מותניים צרים-חזה גדול' כסימן שמעיד שהסיכויים שלהן גדולים כמעט פי 3 להיכנס להריון לעומת נשים אחרות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מריאן הול
  הגודל כן קובע. נשים פוריות
  צילום: מריאן הול
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים