שתף קטע נבחר

סקירת עיתונות, 8 ביוני 2004

כותרות עיתונים בעולם, 8 ביוני 2004:

 

א-ספיר

 

שר החוץ הלבנוני, ג'אן עובייד, קיים אמש מגעים דחופים עם ראש ממשלת לבנון ועם הנשיא, אמיל לאחוד, בעקבות התקיפה הישראלית בנעמה, כ-20 קילומטרים מדרום לביירות. עובייד דן עם השניים בתקרית, ובאפשרות הגשת תלונה בינלאומית נגד ישראל לאור ההתפתחויות האחרונות.

 

א-שרק אל אווסט

 

מקור מצרי בכיר אמר לעיתון כי יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הבטיח לראש המודיעין המצרי עומאר סולימאן, כי יכריז על שמו של ראש מנגנוני הביטחון הפלסטיניים ב-15 ביוני. לדברי המקור, סולימאן ביקש מערפאת לאחד את מנגנוני הביטחון הפלסטיניים לשלושה בלבד: המודיעין, הביטחון הלאומי ומנגנון הפנים. כמו כן ביקש סולימאן כי אדם אחד יעמוד בראש שלושת המנגנונים.

 

ניו-יורק טיימס

 

מותו של הנשיא האמריקני לשעבר, רונלד רייגן, ממשיך לתפוס כותרות בארה"ב. לפי העיתון, אלפי אבלים פקדו את ארונו של הנשיא המת שהוצב בספרייה הנשיאותית בוושינגטון. חלק מן האבלים המתינו במשך לילה שלם כדי לחלוף על פני הארון ולחלוק לו כבוד אחרון. זהו היום הראשון מתוך חמישה יבי אבל וזיכרון לנשיא ה-40 של ארה"ב, שהלך לעולמו בסוף השבוע בשל מחלת האלצהיימר. העיתון מציג את תמונתה של רעיית הנשיא, ננסי רייגן, חובקת את ארונו של בעלה המנוח.

 

וושינגטון פוסט

 

בפסיקה תקדימית קבע בית המשפט העליון בארה"ב כי למערכת המשפט האמריקנית יש סמכות לפסוק בסכסוכי רכוש ממלחמת העולם השנייה, גם אם לא התרחשו על אדמת ארה"ב. בכך נסללה הדרך ליהודים ניצולי שואה ולבני משפחותיהם לתבוע רכוש שנבזז על ידי המשטר הנאצי. התובעת, יהודייה בת 88, שהביאה לפסיקה התקדימית, דורשת ממשלת אוסטריה שישה ציורים שנגנבו ממשפחתה על ידי המשטר הנאצי ושוויים מוערך בכ-150 מיליון דולרים

 

הממשלה העיראקית החדשה הוציאה אל מחוץ לחוק את המיליציות העיראקיות בהכרזה שפרסמה במשותף עם נציגי הממשל האמריקני במדינה. כעת אפשר שהממשלה העיראקית תחל בתוכנית חדשה בעלות של 200 מיליון דולרים, שמטרתה למצוא עיסוקים חדשים לכ-100 אלף לוחמי המיליציות – בין אם בכוחות הביטחון ובין אם במקצועות אזרחיים.

 

גרדיאן

 

אירוע אסטרונומי נדיר צפוי להתרחש הבוקר כשהכוכב ונוס (נוגה) יחלוף על פני השמש, ויצור ליקוי חמה זעיר – נקודה שחורה החולפת על פני השמש. מדובר באירוע המתרחש אחת ל-120 שנה והעיתון מביא 10 עובדות שצריך לדעת לקראת האירוע. כך למשל – האם ידעתם שהפעם האחרונה בה ונוס חלף על פני השמש אירעה בשנת 1882? העיתון מבהיר כי ישנם צילומים מאותו אירוע נדיר, ומציג הוראות כיצד תוכלו לצלם בעצמכם את האירוע

 

אינדפנדנט

 

חוקי הזנות בבריטניה יעברו "שיפוץ" כללי – הגדול ביותר מזה 50 שנה. החוקים החדשים יחמירו עם צרכני הזנות, שכיום אינם נחשבים לעוברים עבירה פלילית. ייתכן כי יוטלו עונשי מאסר על הצרכנים, המשלמים עבור קיום יחסי מין. עוד בשינוי המוצע: מרכזי סיוע חדשים יוקמו ויציעו לפרוצות ייעוץ כלכלי ותעסוקתי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוייטרס
לאחוד. התייעצות דחופה
צילום: רוייטרס
צילום: רויטרס
רייגן. ננסי חבקה את ארונו
צילום: רויטרס
אירוע אסטרונומי נדיר. נגה
צילום: נאס"א
מומלצים