שתף קטע נבחר

כנס פוליטי בת"א: קריאות ביניים, הפרעות וכמעט קטטה

מרכז פרס לשלום ארגן כנס שבו דנו דוברים מהימין ומהשמאל על הסוגיות הבוערות שעל הפרק. מאה אנשים נכחו בכנס אך קומץ של צופים רעשניים לא איפשרו לנואמים להשלים את דבריהם. לבסוף הוחלט לסיים את האירוע לפני המתוכנן אך דווקא אז התלהמו הרוחות וכמעט התפתחה במקום קטטה של ממש

כנס שערך אמש (ד') מרכז פרס לשלום היווה אולי דוגמא לצפוי לנו בחודשים הקרובים בתרבות הויכוח הפוליטי הישראלית: חוסר סובלנות ואלימות.

 

כמאה בני אדם הגיעו אמש לבית ציוני אמריקה בתל אביב לכנס שבו דיברו השר עוזי לנדאו וח"כ עמרם מצנע על הסוגיות המדיניות והפוליטיות שעל הפרק. אולם, כשראשון הדוברים, עו"ד משה שחל, עלה לבמה, החלו להישמע בקהל קריאות ביניים.

 

"שקרים", צעקה אישה אחת בקהל, "הכל שקרים". מנחה האירוע, ד"ר רון פונדק ניסה להרגיע את הרוחות ואולם האישה, מלווה בכמה אנשי ימין שנכחו בכנס, סירבה לשבת במקומה והמשיכה בשלה.

 

למרות קריאות הביניים המשיך האירוע כסדרו כשנאומו של ח"כ מצנע נקטע לעיתים. "השיא" היה, כצפוי, במהלך נאומו של פרס. הוא לא הסתפק בהתעלמות אלגנטית מהמפריעים אלא בחר להשיב בעוקצנות למי שהפריע לו. "תמתיני עוד חמש דקות", הוא אמר, "החוכמה שלך לא תברח בזמן הזה". הקהל פרץ בצחוק.

 

היו גם מי שניסו להגן בגופם על דוברי השמאל. כך למשל, גבר רחב ממדים נעמד על רגליו וניסה להסתיר בגופו את אחת המפריעות. אחרים צעקו על המפריעים ודרשו מהם לצאת- ללא הצלחה.

 

בתום דבריו של פרס הוחלט לבטל את החלק האחרון של האירוע, שכלל דיון פתוח בהשתתפות הצופים. לאחר שפרס ולנדאו עזבו את המקום התפתחה סערה של ממש באולם, שכמעט הסתיימה בתגרת ידיים. רק לאחר דקות ארוכות נרגעו הרוחות והצופים התפזרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שימי נכטיילר
פרס. בחר דווקא לענות למפריעים
צילום: שימי נכטיילר
צילום: סבסטיאן שיינר
לנדאו. הוזמן גם הוא לנאום בכנס
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים