שתף קטע נבחר

ביילין: "לפיד הפך למאכער של שרון"

בכינוס ועידת יחד תקף היו"ר את ראש שינוי: "הכרנו את הסבתא שלו ברפיח כאשר הוא עוד ניסה לסתום פיות ברשות השידור". לעבודה קרא ביילין להציע עם מפלגתו לקיצור כהונת שרון. הנשיא קצב נשא דברים וקרא לחידוש התהליך המדיני

"נתמוך בכנסת בכל הצעה של ראש הממשלה אם נשתכנע שזה יביא לסיום, ולו גם חלקי, של הכיבוש. עם זאת, אין לנו אמון בשרון ובכוונותיו ונעשה מאמץ לגבש רוב להקדמת הבחירות". כך הבהיר הערב (יום א') יו"ר יחד, יוסי ביילין, בכינוס ראשון של ועידת המפלגה מאז בחירת הצירים החדשים.

 

בכינוס, שנערך בגני-התערוכה בתל-אביב, הוסיף ביילין כי אין שום צורך בשנה וחצי כדי לצאת מעזה, ואפשר לעשות זאת בתוך שישה חודשים.

 

ביילין תקף את העבודה ואת שינוי, ואמר: "אני קורא לעבודה, לא מתוך התנצחות: אם את שלמה עם מדיניות החוץ, הביטחון, הכלכלה והחברה של ממשלת שרון – הצילי אותה בהצבעותיך. אבל אם את מאמינה שזו ממשלה שמזיקה, הצביעי איתנו וקצרי את כהונתה".

 

את יו"ר שינוי, השר יוסף לפיד, תקף ביילין אישית: "אנחנו הכרנו את סבתא של לפיד ברפיח הרבה לפני שהוא זיהה אותה בכלל, עוד כאשר הוא ניסה לסתום פיות ברשות השידור. לפיד הפך למאכער של שרון ושינוי הפכה למפלגה שמונהגת על-ידי מספר שרים זחוחי דעת".

 

קצב: "היחסים עם הפלסטינים בשפל"

 

בישיבה השתתף גם הנשיא משה קצב, שאמר: "אנו במערכה מהחשובות במדינה שתקבע את עתידנו, ואסור לנו להיכשל בה". לדבריו, "בעשור האחרון עשינו כברת דרך ארוכה והפערים בינינו לבין הפלסטינים הצטמצמו מאד. עלינו להיאבק בטרור הפלסטיני ואין לנו ברירה אלא לחתור להסדר מדיני. המאבק בטרור הוא הכרחי אך לא מספיק. צריך גם תהליך מדיני".

 

"ביחסינו עם הפלסטינים", הוסיף הנשיא, "הגענו לשפל הגדול ביותר מאז 1967. אך יחד עם זאת, הפערים המדיניים ביניהם לבינינו הצטמצמו בהיקף חסר תקדים, ולא היו כה קטנים מאז ששת הימים. אני יודע שבסופו של דבר נשיג שלום, מכיוון שיש לפלסטינים ולנו אינטרסים משותפים. כדי להגיע לשלום המיוחל עלינו לשמור על החוסן הלאומי. עלינו להמשיך ולהפגין אימתנות, לשמור על האחדות ועל ערכי המוסר. בימים אלו עלינו להיות שקולים במעשינו, מהירים בהתבטאויותינו גם כדי לא להגביר את המוטיבציה של ארגוני הטרור".

 

עוד אמר קצב כי "אסור שיישום החלטת הממשלה מלפני שבוע בעניין תוכנית ההתנתקות תיצור אצלנו טראומה לאומית. אסור לנו לגלות אדישות לכאבם של מי שהפריחו חבלי אדמה במשך שנות דור. הם התיישבו על פי החלטת ממשלות ישראל וכעת מרחפת מעליהם עננת העקירה. החובה האנושית היא לגלות הבנה ורגישות. יכולה להיות מחלוקת על דרכם, אך אין לשכוח את הסבל של המתיישבים באזורים אלה אשר היו מוכנים לסכן את חיי האנשים והילדים למען חיי האידיאל וגם הקריבו קורבנות רבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
היו"ר החדש. ביילין
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: סבסטיאן שיינר
הפטרון לשעבר. פרס
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: עמית שאבי
הסבתא מרפיח. לפיד
צילום: עמית שאבי
צילום: עטא עוויסאת
השפל הגדול מאז 67'. קצב
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים