שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מיקרוסופט ישראל לאתרים: התאימו עצמכם ל-SP2

  אתרים שלא יבצעו את השינויים הנדרשים צפויים לגלות כי הגולשים אינם יכולים להשתמש בחלק מהאפשרויות שהם מציעים

  מיקרוסופט ישראל פנתה לאחרונה לאתרי אינטרנט ישראלים והמליצה להם לבצע התאמות לקראת חבילת העדכון השנייה (SP2) למערכת ההפעלה Windows XP, שצפויה לצאת בחודש יולי. אתרים שלא יבצעו את השינויים הנדרשים צפויים לגלות כי הגולשים אינם יכולים להשתמש בחלק מהאפשרויות שהם מציעים.

   

  "חבילת העדכונים Service Pack 2 ‎Windows XP, שנשחרר בקיץ 2004, כוללת טכנולוגיות אבטחה חדשות כגון טכנולוגיות הגנה אקטיביות, ובנוסף כל העדכונים האחרונים, הטלאים (Patches) והתמיכה בחומרה", נכתב בהודעה, "חבילת עדכונים זאת נבנתה על ידי מיקרוסופט כדי לספק הגנה חזקה בברירת מחדל כנגד האקרים, וירוסים והתקפות זדוניות אחרות, וכדי לסייע למשתמשים להפיק יותר מהמחשב האישי שלהם. לחבילה תהיה השפעה על חבילת הגלישה באתרים שונים וביניהם שלך. הכנו מאמר עם מידע על כך בלינק לשימושכם כדי שתוכלו להתכונן טוב יותר להתאמת האתר".

   

  במאמר נכתב כי Windows XP עם SP2 צפויה לחסום כל הורדת קבצים שהמשתמש לא יזם בלחיצה על העכבר או בהקשה על מקש מסוים. כמו כן, כדי שתופיע בפני המשתמש בקשה להורדה, נדרשת התאמה בין סוג התוכן וסיומת הקובץ לבין סוג הקובץ.

   

  עוד על פי המסמך, אינטרנט אקספלורר יאפשר הצגה של חלון קופץ (פופ אפ) אוטומטי אחד בשיטת window.createPopup() בכל דף. חלון קופץ שנפתח כתוצאה ישירה של פעולת המשתמש לא ייחסם. יחד עם זאת, חבילת העדכון השנייה צפויה להוסיף לדפדפן תכונה המאפשרת למשתמשים לחסום אוטומטית את כל הפרסומות הקופצות. חוסם הפרסומות הקופצות יאפשר לגולש לקבוע לאלו אתרים אסור לפתוח חלונות פרסומיים על המסך שלו - או לאשר את הופעתן של פרסומות רק אם הן מגיעות מאתרים מסוימים.

   

  חוויית גלישה "שונה" באתרים שלא ייערכו

   

  ממיקרוסופט ישראל נמסר, כי הערכות החברה ל-SP2 היא כלל עולמית וכי מדובר במסמך המופץ על ידי סניפי מיקרוסופט בכל העולם. "מיקרוסופט ישראל פנתה אישית לאתרים הגדולים והמובילים בישראל מתוך מחשבה שאלו משרתים את מרבית הגולשים בישראל", נמסר מהחברה, "באתרים שלא יעברו הכנה מקדימה עשויה חוויית הגלישה של המשתמשים באתר להיות שונה מכפי שהורגלו לה".

   

  "לדוגמה, אתר המכיל פקד Active-X (למשל, לוח מועדים לבחירת תאריך) שאינו חתום על ידי מקור מזוהה לא יציג את הפקד והדפדפן יציג בקשה לקבל את אישור המשתמש להפעלתו".

   

  SP2 מיועדת לשפר את יכולת ההתמודדות של XP מול ארבעה איומי אבטחת מידע: התקפות המבוצעות באמצעות הרצת קוד זדוני על המערכת, התקפות באמצעות קבצים המופצים בדואר האלקטרוני, מניעת גישה לתכנים מזיקים באתרי אינטרנט, והתקפות מסוג Buffer Overrun (הצפת מקום האחסון הזמני במידע לא רלוונטי, במטרה להביא לקריסת המערכת). זאת, במסגרת ניסיונה של החברה לשפר את אבטחת המידע של המערכות שלה לנוכח מתקפות הווירוסים והתולעים. 

   

  חבילת העידכון השנייה ל-XP צפויה לכלול מרכז אבטחה, שיאפשר למשתמש לנהל את תוכנת הפיירוול והאנטי וירוס ואפשרויות אבטחה נוספות במקום אחד ולהוריד עדכוני אבטחה באופן אוטומטי ואינטואיטיבי יותר. עוד על SP2 בכתבה הבאה. 


  פורסם לראשונה 14/06/2004 11:11

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  SP2. האתרים מתבקשים להתאים עצמם
  מומלצים