שתף קטע נבחר

בקרוב צפויה העבודה לקבל הזמנה למו"מ על אחדות

לאחר שנחלץ מתיק האי-היווני, מתכוון שרון לקדם בכל המרץ את כניסת מפלגת העבודה לממשלת אחדות. מקורביו סיפרו ל-ynet ששרון ינצל את המומנטום החיובי לצורך ייצוב המערכת הפוליטית. פרס כבר טילפן לשרון, כדי לברכו. השניים צפויים להיפגש בקרוב

ביום שאחרי: ראש הממשלה, אריאל שרון, מתכוון לקדם כבר בימים הקרובים את עניין כניסת מפלגת העבודה לממשלה - כך אמרו אמש (יום ג') מקורביו. פרס טילפן לשרון לברכו, והשניים שוחחו במשך מספר דקות. הם קבעו לדבר שוב בקרוב, וכנראה ייפגשו בימים הקרובים.

 

 

מקורבי ראש הממשלה מסרו ל-ynet ששרון ינסה לנצל את המומנטום החיובי שנוצר כתוצאה מסגירת התיק נגדו, כדי להרחיב את הממשלה ולייצב את המערכת הפוליטית. כבר בתקופה הקרובה צפויה להימסר הזמנה רשמית למשא ומתן לעבודה, כפי שדרש פרס בשבועות האחרונים.

 

בסביבתו של ראש הממשלה אמרו ששרון לא מתכוון לצאת ל"מסע בכי" תקשורתי בעקבות סגירת התיק, שבמסגרתו יתראיין בכלי התקשורת וייסגור חשבונות עם מי שתקף אותו בשל פרשת האי היווני.

 

"צריך לעשות עכשיו הכל כדי להשאיר את העניין במישור המשפטי, ולא להעביר אותו למישור הפוליטי. החוכמה כעת היא לא למנף את זה בשום דרך, אלא לתת לדברים לחלחל כפי שהם", ציין אחד ממקורביו של ראש הממשלה. "כרגע, עם סגירת התיק, מימד האי-וודאות פחת מאוד, וכל מי שחשב שראש הממשלה יילך הביתה בקרוב, מבין שהמצב יציב הרבה יותר ממה שחשבו קודם. סגירת התיק הזה מחייבת את כולם לחשוב פעמיים".  


אריאל שרון ושמעון פרס בישיבת ממשלה
שרון ופרס, אז ואולי בעתיד (צילום: איי.פי)

 

גורמים בעבודה, המקורבים ליושב ראש פרס אמרו: "אריק היום הוא מלך ישראל. אין לנו למה להמתין. אין לנו שום סיכוי נגדו, ואם נלך לבחירות, הוא יקבל 50 מנדטים. היום התברר כי אריק שרון הוא ליגה אחת מעל כולנו".

 

ההערכה שרווחת עד לא מזמן בצמרת העבודה היתה שראש הממשלה ינצל את סגירת התיק כדי לייצב את המצב במפלגתו המפולגת, ואת הקואליציה המתפוררת. על-פי ההערכות בעבודה, שרון ינסה לשרוד עם הקואליציה הנוכחית עד פגרת הקיץ, ואולי אף אחריה, ולא ימהר להכניס את מפלגת העבודה לתוך הממשלה. אלא שכאמור, בסביבתו של שרון מסבירים ש"זה עיתוי טוב לפתוח במשא ומתן עם העבודה, ואם זה לא יילך איתם - זה יוביל לבחירות".

 

שרון, כך נראה, מבין היטב כי המומנטום החיובי של סגירת התיק לא יימשך לעד, ועדיף לפעול בהקדם בעניין ממשלת האחדות - מאשר למשוך זמן. עם זאת, עדיין לא ברור כיצד יינהגו חבריו של שרון בליכוד, המתנגדים לצירוף העבודה לממשלה, ולכן - ייתכן שהוא ייתקל בקשיים פוליטיים לא פשוטים, שעלולים להרחיק את כניסת העבודה לממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ידחוף לאחדות. שרון
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
כדי לפרוץ את הבידוד הפוליטי
צילום: רויטרס
צילום: סבסטיאן שיינר
כבר טילפן. פרס
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: רויטרס
רוח גבית ממזוז
צילום: רויטרס
מומלצים