שתף קטע נבחר

מזוז סיפק את הסחורה

היועץ המשפטי שפך אתמול עוד ועוד דלק למדורה, ואותת, למי שיודע לקרוא אותו, שהמלחמה בשחיתות השלטונית הסתיימה

אריה דרעי, יאיר לוי, סלאח טריף ואחרים מסוגם, שהיו בטוחים שלעולם לא ירשיעו אותם, יכולים רק להצטער שמני מזוז לא מונה בתקופתם ליועץ המשפטי לממשלה. הוא אמנם התנגד בתקיפות, עוד בימי ממשלת רבין, להשעיית שרי ממשלה שהועמדו לדין (דרעי ופנחסי), אבל כרטיס הביקור הזה לא הובא לידיעתם. הם לא גילו בשעתם את האוצר הזה.

 

אתמול סיפק מזוז את הסחורה למי שנתנו בו מבטחם: הוא לקח מטאטא גדול, סילק כל מה שהפריע לו לטיהור שרון ובנו, ובהופעת בכורה כראש התביעה הכללית, נשא את נאום הסניגור. זה היה נאום שאיש מפרקליטי שרון לא היה מסוגל לשאת, ולו רק מחמת הבושה. זה היה נאום של מי שמוכן לשרוף את הבית.

 

מזוז אכן שרף אותו, שפך אתמול עוד ועוד דלק למדורה, ואותת, למי שיודע לקרוא אותו, שהמלחמה בשחיתות השלטונית הסתיימה. שהוא לא עדנה ארבל ואפילו לא אליקים רובינשטיין, שסדר היום של הפרקליטות השתנה. הגנבים הקטנים יקבלו מעכשיו טיפול שורש.

מה עוד עשה אתמול מזוז מעבר להתנפלות גסה ומבישה על חברי צוות ארבל, כאילו הם בכלל העבריינים?

 

הסתיר מהציבור את הדו"ח המנומק של פרקליטת המדינה וצוותה, דילג על עשרות עובדות וראיות חשובות, נמנע מלהציג את תנועת "התן והקח" בסדר כרונולוגי המבסס את אישומי השוחד והציג את שרון כמי שאינו שותף לניהול כספי המשפחה. את הצ'ק על 100 אלף שקל, שעליו חתם שרון בפרשת "אנקס מחקרים", הוא שכח.

 

אבל זה הפרט הקטן. מה שמדהים יותר הוא האופן שבו הציג היועץ את פרשת מיליוני השקלים שהזרים אפל לחשבון חוות השקמים בשביל "היועץ" גלעד שרון. מזוז מנסה לגמד את כוחו של שרון בעת חתימת הסכם המיליונים, מציג אותו כראש אופוזיציה חסר השפעה כביכול, ואינו מייחס חשיבות לעובדה שההסכם נסגר בפועל כששרון כיהן עדיין כשר החוץ והתשתיות. הכל מבחינתו, כלשון פרשן מיקירי משפחת שרון, קשקוש.

 

עובדה מעניינת נוספת: כששרון האבא היה באופוזיציה, הזרים אפל לכיסי בנו סכומים צנועים של כ-100 אלף שקלים בחודש. אבל ימים ספורים אחרי בחירת שרון לראשות הממשלה, השתנה התעריף: אפל מעניק לגלעד שרון מיליון שקלים. היכן זה כתוב בדו"ח? האם התייחס לכך היועץ בנאומו הדרמטי? לא.

 

אין גם ביטוי אמיתי לפרשת אדמות גנתון: אפל בא לשרון כשר התשתיות בספטמבר 97', ומבקש ממנו עזרה נוספת בהפשרת אלפי דונמים שרכש. שרון מבטיח לעזור לו, ואפל מציע לו תמיכה בבחירות המקדימות בליכוד. שרון לא מסתפק בזאת: הוא מבקש עזרה מאפל, כאילו זה אינו ממתין עדיין לעזרתו בהפשרת הקרקעות, ואפל נענה בשמחה: אקים לך מטה בחירות של ארבעים איש, הוא אומר, אנטרל את כל המתנגדים.

 

איך קוראים לזה בעגה המשפטית? שוחד? מה משמעות העובדה ששרון לא שכח את מערכת קשריו עם אפל, וכראש ממשלה לחץ אישית להפשרת אדמותיו לבנייה? היועץ מזוז מכיר את התשובה. למרות זאת הוא בורח ממנה. הוא מעדיף למרוח את הפרשה בהערה קטנה: "מוטב היה ששרון היה נמנע מלטפל במישרין בעניינו של אפל".

 

מה יעשה עכשיו מזוז עם כתב האישום נגד אפל בפרשת שרון? לפי כל הסימנים, ימהר לסגור אותו. אפשר להבין אותו: אין לו רצון שחומר החקירה המלא ייחשף במשפט. רק זה חסר לו עכשיו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים