שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מזוז כינס את בכירי הפרקליטות: יש לי אמון בכם

  יממה לאחר שפרסם את הדו"ח הקשה, ותקף בחריפות את הפרקליטות, נועד היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, עם בכירי הפרקליטות בלשכתו. מוקדם יותר כתב להם מכתב ובו טען: "אין שחר לטענות על אי-אמון מצידי בפרקליטות". הוא הודיע שיפרסם בתשובתו לבג"ץ את חוות דעתה של עדנה ארבל בעד העמדת שרון לדין

  "יש לי אמון מלא בפרקליטות", כך כתב היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, במכתב מיוחד ששיגר היום (ד') לאנשי פרקליטות המדינה, לנוכח הביקורת הנוקבת שמתח עליהם עם פרסום החלטתו לסגור את תיק שרון בפרשת האי היווני. מזוז כינס בלשכתו את בכירי הפרקליטות, ודן עמם בהתבטאויותיו. הפגישה הסתיימה.

   

  "מהפרסומים נוצרה תחושה של הבעת אי-אימון כביכול מצידי בפרקליטות", כותב מזוז. "לדבר זה אין כל שחר. מעולם לא הבעתי הסתייגות או אי-אמון בפרקליטות. גם בנוגע לצוות שהיה שותף המלצת פרקליטת המדינה הדגשתי במפורש, בתדריך המצוטט בעתונות, כי 'איני רואה בהחלטתי אי-אמון בפרקליטים שעבדו על התיק'. הבהרתי, כי אני רואה את הפער בין העמדות שגובשו על-ידי שני הצוותים, מעבר לחילוקי דעות מקצועיים לגיטימיים ומקובלים, בניהול התהליך שננקט בנושא זה, שהיה לטעמי לא נכון ולא תקין".   

   

  מזוז הודיע כי בתשובתו לעתירה שהוגשה בנושא לבג"ץ, הוא יפרסם את חוות דעתה של עדנה ארבל בעד העמדת ראש הממשלה לדין.       

   

   

  בינתיים, הפרקליטים מכינים מכתב משלהם: בפרקליטויות ברחבי הארץ הופצו היום טיוטות למכתב הממוען ליועץ, ובו ביקורת חריפה על דבריו "המשתקים את הפרקליטות, מחלישים את מעמדה בקרב הציבור ויוצרים חוסר אמון במערכת אכיפת החוק".

   

  באחד הנוסחים החריפים שהועלו בין הפרקליטים מוצע להגיש אולטימטום למזוז, לפיו עליו להתנצל בהקדם ובאופן פומבי על דבריו.

   

  בנוסף, דורשים הפרקליטים לפרסם בהקדם את חוות דעתה של ארבל בפרשה לפיה יש להעמיד לדין את ראש הממשלה, וזאת כדי שהציבור יוכל לקרוא את הדברים ולהתרשם בעצמו מהחלטתה של ארבל. הדברים, כאמור, יפורסמו בתשובה שיגיש מזוז לבג"ץ.

   


  מני מזוז עדנה ארבל פרקליטות יועץ משפטי ממשלה שרון
  קרע בצמרת הפרקליטות. מזוז וארבל

   

  במכתב טוענים הפרקליטים כי מדובר במתקפה שמשתקת אותם ואינה מאפשרת להם להמשיך בעבודתם, וכן נטען כי התבטאויותיו של מזוז מהוות פגיעה אישית ומקצועית בכל הפרקליטים.

   

  "אנחנו לא רוצים להרוס את מערכת התביעה", הסבירו גורמים בפרקליטות. "אנחנו אנשים רציניים, אבל אנחנו נמצאים במצוקה היום, ומזוז חייב למצוא דרך להוציא אותנו מזה. הוא חייב לכנס איתנו פגישה דחופה ואם דברים לא יסתדרו בדרך הזו - אנחנו נתחיל להחתים אנשים על מכתבים ועצומות נגדו. מזוז תקף אותנו אתמול והביע בנו חוסר אמון ועשה את זה בצורה לא תקינה ולא מקובלת. אנחנו מרגישים שאנחנו לא יכולים להמשיך לעבוד ככה".

   

  מקורבי עדנה ארבל הגיבו בזעם על דברי היועץ. "מזוז נוהג בצביעות ובנקמנות", הם אמרו ל-ynet, והאשימו אותו בשקר: "כשבישר לעיתונאים שהופתע לשמוע על טיוטת כתב האישום של הפרקליטה דרך הטלוויזיה, הוא שיקר. הוא ידע על כך כבר שבועיים לפני. יש פה תחושה עלובה מאוד של נקמנות ושל צביעות".

   

  "ארבל בשביל מזוז היא סדין אדום", מוסיפים המקורבים. "מעניין מאוד מי סימן פה מטרה ופעל לקידומה". בנוסף, הם אומרים, לא ברור מדוע מזוז נמנע מפרסום חוות דעתה של ארבל ואינו מניח לציבור לגבש עמדה. 


  פורסם לראשונה 16/06/2004 13:59

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  אמון מלא. מזוז
  צילום: רויטרס
  צילום: דן בליליטי
  קרב בצמרת. ארבל
  צילום: דן בליליטי
  מומלצים