שתף קטע נבחר

כוחות הביטחון מעוניינים בכלב הטורף

הבקשה הועברה לעיריית ת"א, שם נוטים להיענות לה בחיוב. לפני הצהריים הסתיימה החקירה בפרשת מותה של אביבית גנון שנטרפה אמש, לעיני אמה, על ידי כלב האמסטף המשפחתי. המסקנה: "אין חשד לפלילים". המוות המזעזע והמיותר של הילדה הקטנה פתח מחדש את הדיון סביב חוקיות ההחזקה של "כלבים מסוכנים". שר החקלאות כץ תומך בהצעת חוק שתאסור לגדלם

אחת מזרועות הביטחון פנתה לעיריית תל-אביב בבקשה שתעביר לידיה את כלב האמסטף, שטרף אמש למוות את אביבית גנון בת ה-4. ככל הנראה, מעוניינים במערכת הביטחון להשתמש בכלב כדי שישמור על עצירים פלסטיניים.

 

מדוברות עיריית תל אביב נמסר כי הבקשה הגיעה לעיריה דרך גורם שלישי, שהעביר אותה לוטרינר העירוני. מדוברות העיריה הוסיפו כי הוטרינר הודיע שישקול את הבקשה. בעיריית ת"א יחליטו בימים הקרובים האם להעביר את הכלב לידי שירותי הביטחון.

 

בדוברות העיריה טענו תחילה כי מדובר בשב"כ, אולם לאחר מכן ביקשו לתקן ואמרו כי מדובר באחת מזרועות הביטחון.

 

"אין חשד לרשלנות מצד ההורים"

 

אביבית הובאה אחר הצהרים למנוחות בבית העלמין ברמלה. עשרות ליוו אותה בדרכה האחרונה.

 

גופתה הונחה על אלונקה גדולה ושישה גברים נשאו אותה ברגל בדרכם מרחוב צדדי לבית העלמין. אחרי האלונקה צעדו בני משפחה וחברים, אשר התקשו להסתיר את ההלם מהמוות הנורא.

 

לפני הצהריים גם סיימה המשטרה את החקירה בפרשת מותה של הילדה אביבית. 

 

סגן מפקד מרחב יפתח במשטרה, סגן ניצב יהודה עטר, אמר ל-ynet: "החקירה הסתיימה, ואין כל חשד לרשלנות מצד ההורים".

 

הסיבה: מדובר בכלב המשפחתי, ששהה בבית המשפחה, ואשר אין כל חוק המורה שיש להחזיקו ברצועה בתוך הבית או עם מחסום לפיו.

 

באחת הגרסאות שנמסרו למשטרה, סיפרו קרובי משפחה כי הילדה אביבית היא זו שביקשה כלב, ולכן אביה הכניס את כלב האמסטף לבית המשפחה.

 

"הצילו, הילדה שלי מתה"

 

אביבית גנון בת הארבע, תושבת כפר שלם בדרום ת"א, הותקפה אמש לנגד עיני אמה, בידי כלב האמסטף של המשפחה.

 

האם ההמומה הזעיקה את מגן-דוד אדום, אך לרופא שהגיע לדירה לא נותר אלא לקבוע את מותה של הילדה הקטנה, לאחר שבני-המשפחה תפסו את הכלב וחילצו את הילדה מבין שיניו.

 

נדב, הפרמדיק שטיפל בילדה, סיפר ל-ynet כי היא נפגעה בראשה ובצווארה, ואבי העורקים שלה נקרע. הכלב לא חדל מלאיים גם על החובשים, בעודם מנסים לבצע בה החייאה.

 

הצעת חוק נגד כלבים מסוכנים

 

יו"ר הקואליציה, ח"כ גדעון סער (ליכוד), הניח באחרונה הצעת חוק שתאסור על החזקת כלבי תקיפה מסוכנים. סער שוחח אמש עם שר החקלאות ישראל כץ, וזה הביע את תמיכתו בחוק.

 

בעיריית תל-אביב מזכירים תיקון לחוק בנושא שכבר אושר בכנסת לפני שנה וחצי, וטוענים שיישומו מתעכב בשל הצורך בגיבושו במשרד החקלאות, ולאור העובדה שרשימת הכלבים המסוכנים לא פורטה משום מה בחוק.

 

בעיריית תל-אביב אף מזכירים חוק עזר עירוני שעבר בשעתו ברמת-השרון נגד החזקת כלבי רוטווילר, אולם בג"ץ פסל אותו בטענה שהדבר אינו בסמכותה של מועצה מקומית.

 

רק לפני כשלושה שבועות הותקף ילד בן 8 על ידי כלב מסוג אמסטף בשעה ששיחק במתנ"ס בשכונת רמת ישראל בתל-אביב. הוא ננשך ונפגע בכל חלקי גופו, ונותח במשך שעות ארוכות, בניסיון לשקם את עצב הפנים.

 

בעקבות אותו אירוע, קראה עיריית תל-אביב להחמיר בענישת בעלי-כלבים מסוכנים, שתוקפים עוברים ושבים. מאז גדל מספר הקנסות שחולקו לבעלי כלבים ללא רצועה, והפקחים העירוניים כבר תפסו 10 כלבי אמסטף משוטטים.  


פורסם לראשונה 18/06/2004 13:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה
רצתה כלב. אביבית גנון
צילום רפרודוקציה
צילום: תומריקו
קברה של אביבית
צילום: תומריקו
צילום: מוטי קמחי
לא התרשלו. ההורים
צילום: מוטי קמחי
צילום: תומריקו
הכלב הטורף
צילום: תומריקו
מומלצים