שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  לפיד: מזוז ובכירי הפרקליטות הסכימו לשים קץ לפרשה

  שר המשפטים קיים פגישת פיוס בין היועץ המשפטי לממשלה לבכירי הפרקליטות. הפגישה החלה באווירה קודרת ועו"ד נאוה בן אור אמרה: נפגענו קשות מדברי מזוז. היועץ שב והבהיר: איני מטיל ספק במקצועיות ויושר הפרקליטות. ומי אשם? התקשורת

  המתיחות במשרד המשפטים הולכת ומתפוגגת? אמש (יום א') נעשה צעד חשוב בדרך לטיהור האווירה הטעונה במשרד מאז יום שלישי שעבר, עת התבטא היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בחריפות כנגד התנהלות הפרקליטות בפרשת האי היווני.

   

   

  אמש נפגשו ביוזמת שר המשפטים יוסף (טומי) לפיד, היועץ מזוז ובכירי הפרקליטות: המשנה לפרקליטת המדינה לשעבר עדנה ארבל וממלאת מקומה, עו"ד נאווה בן אור, והמשנה לפרקליטה עו"ד שי ניצן וכן עו"ד מרים רובינשטיין, המשנה לפרקליטה לעניינים אזרחיים ומנכ"ל משרד המשפטים, אהרון אברמוביץ'.

   

  בפגישה, נעשה ניסיון לפשר ולפייס בין הצדדים שמאז השבוע שעבר מחליפים ביניהם מכתבים זועמים ומנהלים פגישות בניסיון ליישר את ההדורים. בתום הדיון, אף הודיע השר לפיד כי "הצדדים הסכימו לשים לקץ לפרשה". עם זאת היום שוב יחזרו הצדדים לעסוק בעימות, שעה שהשר לפיד והיועץ מזוז יגיעו לדיון בוועדת חוקה של הכנסת.

   

  הפגישה: פתיחה קודרת

   

  גורמים במשרד המשפטים אומרים כי הפגישה החלה באווירה קודרת. עו"ד נאוה בן אור אמרה כי אנשי הפרקליטות נפגעו קשות מדבריו של היועץ מזוז וכי דרושה הידברות נוספת. עו"ד שי ניצן הבהיר כי הפרקליטים מבקשים להיפגש שוב עם לפיד.

   

  מזוז, שב והבהיר כפי שכבר עשה פעמים רבות מהלך השבוע, כי לא הטיל דופי בעבודת הפרקליטות וכי הוא אינו מטיל ספק במקצועיות הפרקליטים וביושרם. בנוסף ציין מזוז, כי לטעמו הפרסומים לא עמדו בשום פרופורציה בכוונותיו.

   

  במהלך הפגישה גם נרשם רגע של חיוך, כשלפיד פנה אל מזוז ואמר לו "כל זה לא היה קורה אם היית מבין בתקשורת כמוני". ועדיין, האווירה בפגישה תוארה על ידי הנוכחים כקשה ומתוחה.

   

  עו"ד מרים רובינשטיין, מנהלת המחלקה האזרחית ואשתו של היועץ המשפטי לממשלה לשעבר וכיום שופט בית המשפט העליון, אליקים רובינשטיין, ביקשה שלא לדבר במהלך הפגישה מסיבות מובנות.

   

  לפיד דוחף לפיוס

   

  האווירה החלה להתרכך במקצת לאחר שלפיד האיץ בצדדים לסיים את הסכסוך: לפיד טען באוזני הנוכחים בפגישה כי המצב הנוכחי השורר בין הפרקליטות ליועץ משחק לידי פוליטיקאים המתקיפים את מערכת המשפט ופוגע בשלטון החוק.

   

  "אני נותן אמון מלא בעדנה ארבל ובפרקליטות ואני נותן אמון מלא במני מזוז על אף העובדה שהם הגיעו למסקנות מנוגדות. אני עומד מאחורי מסקנות היועץ, שהוא הסמכות הבכירה ודעתו היא הקובעת", אמר לפיד למזוז ולפרקליטים. הוא הוסיף: "כולנו חייבים לשרת את המטרה החשובה למען תפקודה התקין של המערכת".

   

  כאמור, בעקבות הפגישה אמש מתפוגגת המתיחות במשרד, ואולם, דומה שיידרש הרבה יותר מפגישות נימוסין ותחלופת מכתבים כדי להסדיר את היחסים בין הפרקליטות לבין היועץ - דבר שייארך עוד זמן רב, יש להניח.

   

  שריד וכבל נגד החלטת מזוז  

   

  כבר בשבוע שעבר נפגש מזוז עם בכירי הפרקליטות בניסיון ליישר את ההדורים, ואמר כי לא היה בדבריו משום הבעת אי אמון בפרקליטות.

   

  חברי-הכנסת יוסי שריד (יחד-מרצ) ואיתן כבל (עבודה) עתרו הבוקר, כל אחד בנפרד, נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לסגור את תיק שרון בפרשת האי היווני. 

   

  בעתירתו של שריד נטען כי מזוז "יצר משבר עמוק במערכת המשפט ואכיפת החוק, וכי החלטתו מטילה רבב בכל מערכת קבלת ההחלטות של הפרקליטות, ופוגעת באמון הציבור במערכת המשפט". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  לפיד. מפייס
  צילום: איי אף פי
  צילום: רויטרס
  מזוז. סוף סיפור?
  צילום: רויטרס
  מומלצים