שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  העונה הלבנה

  לא אחת קשה לשכנע רבים מבין חובבי היין המקומיים, עד כמה לגימת לבן בחודשים החמים של השנה, היא מזור לנפש. התשוקה לאדום משכיחה כי גם בלבנים אפשר למצוא עושר, לצד רעננות משיבת נפש. אולי ה"סוביניון בלאן, רזרב, 2003" המצויין של יקב ברקן יצליח להניף את הדגל הלבן?

  פנטזיית קיץ מקומית. משהו חם, לח ודחוס היה באוויר הערב, במתחם המעורב (יהלומים וגריז מוסכים) של איזור הבורסה ברמת-גן. בתי מלאכה שחורים מפיח ומיושן השתקפו בסיוע השמש השוקעת בזכוכית-אלומיניום של מגדלי משרדים מעוצבים בסגנון אדריכלות ההיי-טק. בקומה העשירית של אחד מהם נערכה השקה וטעימה של יינות סדרת רזרב חדשים מיקב ברקן. ברגע אחד, לגימה אחת הצליחה להסיר ולהשליך מעל כתפי המדור את ההשפעה הכבדה של הרחוב.

   

  זה היה המפגש עם "סוביניון בלאן, רזרב, 2003". קשה להאמין, אבל קשה לשכנע רבים מבין חובבי היין המקומיים, עד כמה לגימת לבן בחודשים החמים של השנה, היא מזור לנפש. התשוקה לאדום, למורכבות ולליטוף הכבד שלו, משכיחים כי גם בלבנים אפשר למצוא עושר, לצד רעננות משיבת נפש. הסוביניון בלאן הזה, אשר גדל בכרמים בשפלת יהודה ובגליל העליון, תסס ברובו במכלי נירוסטה, אך מיעוטו עשה זאת בחביות עץ אלון צרפתי, ואף התיישן 3 חודשים מוקף בעץ, על שמריו. התוצאה מצויינת, ניחוחית, פרצי ריחות הדרים, תפוח ירוק, מעט מלון ופרי טרופי, טעמים מאוזנים וטובים, כיף צונן מבית מדרשו של היינן איתי להט. עסק מצויין במחיר של 35 שקלים לבקבוק.

   

  והיו גם האדומים, שהציגו חזית טובה של יין שאיכותו בשילוב מחירו מסמנים קו קדמי במאבק על זכותו של הצרכן המקומי ליהנות מהחיים. "מרלו, רזרב, 2002", מענבי כרמים מרמת הגולן, הגליל העליון והשומרון, בתוספת קטנה של קברנה, והתיישנות של שנה פלוס בתערובת של חביות ממקורות שונים, מחצית מהן חדשות. יין נעים, שמגעו בחך רך, עם ניחוחות של שזיף בשל וגרגרי יער שחורים. מחירו 60 שקלים לבקבוק.

   

  ו"קברנה סוביניון, רזרב, 2001", מענבי כרמים שונים, בהם אלה של עמק קדש בגליל העליון, טרואר מצויין, עם תוספת קטנה (10%) של מרלו. היין התיישן כשנה וחצי בחביות מסוגים שונים, חדשות, ישנות וישנות יותר, בטרם מזיגתו. התוצאה מהנה מאוד, מאוזנת, מלטפת ועשירה בטעימה, מעניקה לאף ניחוחות טובים של גרגרי יער ודובדבנים שחורים, עם וניל עץ החבית. מחיר הבקבוק 65 שקלים.

   

  קרוב לבית – חנות יין אחת בשבוע והפעם: "וינו סיגר", מרכז עזריאלי, קומה א', חנות 68

   

  כל-כך שונה החנות הזאת בריחותיה ובגוון האור הפנימי שלה, מסחרחורת הפלסטיק הצבעונית של הקניון. באוויר עומד שילוב נעים של ניחוחות יין, סיגרים וגבינות, ואלה גם נמצאים, במיוחד הבקבוקים, במגוון נאה על המדפים. בחדר הפנימי שולחן לטעימות, מוקף בגומחות עמוסות בקבוקים, מקום מקלט מצויין למי שמבקש להציל נפשו מן המתחולל בחוץ. על חבית עץ ישנה ליד הפתח, בדרך כלל, הצעות-מבצע. השבוע, ראה שם המדור קיאנטי חביב: שני בקבוקים ב-105 שקלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החדשים מסדרת רזרב של יקב ברקן
  מומלצים