שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איך השפיע "הרנטגן" על נוחי בעניין השבת?

  ל-ynet נודע שבעל השליטה בשופרסל, נוחי דנקנר, התייעץ לפני כשבועיים עם הרב המקובל יעקב איפרגן ("הרנטגן") בנוגע לעסקיו; "הרנטגן" המליץ שלא לפתוח את רשת שופרסל בשבתות, וכך אכן החליט דנקנר

  ההחלטה של נוחי דנקנר, יו"ר קונצרן אי.די.בי, בעל השליטה ברשת שופרסל, שלא להפעיל את הרשת בשבתות התקבלה לאחר שיחה שניהל דנקנר עם מקורבו, הרב המקובל יעקב איפרגן ("הרנטגן"). כך נודע ל-ynet.

   

  דנקנר, שאינו שומר מצוות אך חובב מיסטיקה, נוהג להתייעץ עם "הרנטגן" מדי פעם. ל-ynet נודע כי לפני קבלת ההחלטה אם להפעיל את שופרסל בשבתות, התייעץ דנקנר עם מספר גורמים, בהם אנשי שיווק וכלכלה, וכן גם עם הרב איפרגן.

   

  "לפני כשבועיים פנה דנקנר לכבוד הרב, כמנהגו, והתייעץ איתו על עסקיו", מספר אחד ממקורבי הרב. "הרנטגן אמר לו: 'מה שיביא לך הצלחה כלכלית אמיתית יותר מכל הוא שחס וחלילה לא תפתח את דלתות שעריך בשבת'. דנקנר אמר בשיחה שבאי.די.בי מתלבטים אם לפתוח את החנויות בשבת ולמכור ברשת אוכל לא כשר, לאור הצלחתן של רשתות פרטיות לא-כשרות, כמו 'טיב טעם'".

   

  "בתגובה, אמר לו כבוד הרב חד משמעית: 'כמה שלא תפסיד במזומן מההחלטה שלא לפתוח בשבת, בסופו של דבר, אתה תדע ברכה בעסקך, שתאפיל על כל העלויות'. בעקבות זאת, הבטיח דנקנר לכבוד הרב שיפעל על פי המלצתו", הוסיף המקורב לרב.

   

  הרב איפרגן ליווה את נוחי דנקנר במהלך המו"מ הממושך על עיסקת רכישת אי.די.בי. בעבר נכתב שמאז שנפגשו באפריל 98', הפך "הרנטגן" לחבר אישי ויועץ רוחני של איש העסקים, שמופיע בהילולות השנתיות שעורך הרב ותורם לעמותת החסד שלו. דנקנר אף אמר בעבר כי "מאז הפגישה הראשונה אני עובר במחיצתו של הרב חוויות מדהימות ומאלפות".

    

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נוחי דנקנר ו"הרנטגן": הרב הבטיח לנוחי ברכה בעסקיו
  צילום: מיכאל קרמר
  הרשת לא תפעל בשבת
  צילום: מיכאל קרמר
  מומלצים