שתף קטע נבחר

הפגה שקיבלה מזון לווריד שוחררה לביתה

16 ימים לאחר הטעות הנדירה של אחות ב"שיבא", שוחררה בצהריים מבית החולים הפגה, כשהיא חייכנית ועירנית. מנהל ביה"ח: "הגילוי המוקדם של התקלה מנע נזק בלתי הפיך"

סוף טוב הכל טוב: 16 ימים לאחר שקיבלה, בטעות נדירה של אחות, מזון לווריד במקום צינור עירוי, שוחררה הפגה מבית החולים, במצב טוב.

 

"מאמצי הרופאים והצוות במרכז הרפואי שיבא בתל השומר לטיפול בפגה הכי מפורסמת בארץ נשאו פרי", נאמר בהודעה שפירסם בית החולים בצהריים.

 

"שיבא נהג בפתיחות מלאה", אמר מנהל בית החולים, פרופ' זאב רוטשטיין, "הודיע על התקלה ויצר קו פתוח לפגיות בארץ ובעולם, כדי ללמוד מנסיון העולם בטיפול בתוצאות תקלה דומה. בעקבות המידע שנאסף טופלה הפגה באינטנסיביות רבה על ידי צוות הפגייה, התאוששה והחלימה, וכיום ניתן היה לראות חיוך של הקלה על פני ההורים והצוות, כשהפגה, חייכנית ועירנית, יצאה לחיים רגילים לחיק משפחתה".

 

"צוות הפגייה מאמין כי הגילוי המוקדם של התקלה והטיפול האינטנסיבי המושכל מנעו ממנה נזק בלתי הפיך", הוסיף פרופ' רוטשטיין. "אנו מצפים להתפתחותה הרגילה כמו כל פגה אחרת. ההנהלה והצוות ישתפו פעולה באופן מלא עם ועדת הבדיקה שמינה משרד הבריאות ויאמצו את המלצותיה המערכתיות. הנהלת בית החולים מכבדת את רצון ההורים לשמור על פרטיותם גם ביציאתם לחיים הרגילים בביתם".

 

ועדת הבדיקה תגיש בקרוב מסקנותיה

 

הטעות הנדירה התרחשה בישראל רק עוד פעם אחת נוספת מאז קום המדינה. בתחילה אף העריכו מומחים כי קלושים הסיכויים שהפגה תשרוד את האירוע, אולם כבר לאחר יום אחד יצאה הפגה מסכנת חיים.

 

ועדת הבדיקה של משרד הבריאות לבחינת הפרשה בראשות ראש מינהל הסיעוד, ד"ר שוש ריב"א, צפויה להגיש את מסקנותיה בשבועות הקרובים להנהלת המשרד. הוועדה צפויה גם להמליץ אילו צעדים לנקוט נגד האחות שביצעה את הטעות, ועדיין נמצאת בחופשה.

 

בדיון שנערך בכנסת בעקבות האירוע העריך ראש רפואת הפגים בישראל, כי 10 פגים מתים בארץ מדי חודש מוות מיותר, בשל זיהומים, הנובעים ממחסור בכוח אדם ובתקציב. לדבריו, דרושים 200 מיליון שקל כדי שרמת הטיפול בפגיות בארץ תהיה נאותה. גם דו"ח מבקר המדינה האחרון התייחס לנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
(ארכיון)
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים