שתף קטע נבחר

פורז: למסד את הזנות בישראל

בדיון בכנסת קבע שר הפנים: "הזנות בישראל היא בתנאים הכי מכוערים שיש. אין מדינה בעולם שאין בה זנות, אפילו לא בגן עדן". השר הודיע כי נשים שמעידות נגד סוחרי נשים יוכלו להישאר בארץ עד שנתיים מתקופת מתן העדות. ח"כ גלאון: "זהו תקדים מבורך"

בדרך למיסוד הזנות? שר הפנים, אברהם פורז, (שינוי) אמר הבוקר (יום ג') בישיבת ועדת החקירה הפרלמנטרית בנושא הסחר בנשים כי הוא תומך במיסוד הזנות בישראל. לדבריו, "הזנות בישראל היא בתנאים הכי מכוערים שיש. אין מדינה בעולם שאין בה זנות, אפילו לא בגן עדן".

 

לדברי השר פורז, "כבר בשנת 1977 מינתה הממשלה ועדה בראשות השופטת המחוזית הדסה בן עתו. הוועדה הגישה כעבור שנה דו"ח שבו המליצה להתיר את הזנות בישראל ולאפשר לעוסקות בזנות לפרסם את עצמן. כל ניסיונותי להביא חקיקה ברוח המלצות הוועדה נפסלו.

 

לדבריו, "התוצאה היא שהזנות בישראל היא בתנאים הכי מכוערים שיש. הואיל ויש איסור כללי, אז יש היתר כללי. תוך הפרה בוטה של החוק והתעלמות המשטרה ממה שקורה בשטח כי אי אפשר להילחם בזה כל יום".

 

"אשרות שהייה למעידות נגד סרסורים"

 

השר פורז התייחס גם לנושא מתן אשרות שהייה ועבודה לקורבנות הסחר בנשים המעידות נגד סרסורים וסוחרי נשים.

 

עד כה, משרד הפנים עיכב את ביצוע הנוהל המאפשר לנשים המצויות במקלט לקורבנות הסחר לשם מתן עדות, לקבל אשרות שהייה ועבודה למשך חצי שנה מאז תחילת עדותן, ובמקרים מסויימים עד לשנה מאז תחילת עדותן, כשאשרות אלו ניתנו רק במקרים ספורים בלבד.

 

השר פורז אמר בוועדה כי הוא מוכן להרחיב את תכולת הנוהל ואמר שהוא מוכן לתת "תקופה נוספת, אפילו שנה מתום המשפט". כך למעשה אותן הנשים המעידות נגד הסרסורים וסוחרי הנשים יוכלו להישאר בארץ עד שנתיים מאז תחילת מתן העדות.

 

השר פורז הסביר את עמדתו בכך שהוא רוצה לעודד עדויות נגד סרסורים. "ככל שמגדילים את הסוכריה, כך מגדילים את הסיכוי שיותר יעידו. גם כך אנחנו מגרדים רק את קצה הקרחון של הבעיה", אמר פורז. 

 

מפקח רוברט ברטהולץ, מהיחידה המרכזית בתל אביב, אמר שקורבנות הסחר המצויות במקלטים באו לעבוד בישראל בזנות בגלל "הלחץ על כסף" מארצות מוצאן והוסיף כי משפחות שלמות חיות על רווחיה של אותה אישה העובדת בישראל.

 

לדברי ברטהולץ, ייתכן שאם העדות נגד הסרסורים וסוחרי הנשים ייאלצו להישאר במקלט כשנתיים עד סיום העדות ללא אפשרות לעבוד ולהרוויח כסף תתגבר המוטיבציה שלהן לברוח מהמקלט ולעסוק בזנות.

 

יו"ר הוועדה, ח"כ זהבה גלאון, אמרה שדברי השר פורז על הארכת אשרות השהייה והעבודה של העדות השוהות במקלט "הם תקדים חשוב אשר יהווה תמריץ לנשים להעיד נגד המסרסרים ותזרז את הענשתם וכליאתם מאחורי סורג ובריח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
השר פורז. אפילו בגן עדן
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלי סניור
זונות. יוכלו להעיד נגד סרסורים
צילום: אלי סניור
צילום: מאיר פרטוש
ח"כ גלאון. תקדים חשוב
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים