שתף קטע נבחר

ברק זעם על השרים, פרס השיב לו: "כולנו נאמנים"

ראש הממשלה אמר את הדברים בישיבת סיעה שכינס במטרה להיערך לקראת ההצבעה על החוק לפיזור הכנסת. הישיבה היתה רווית צעקות, גידופים וחילופי האשמות בין תומכי ממשלת החירום לבין מתנגדיה

הדרמה הפוליטית נמשכת, לקראת ההצבעה היום על החוק לפיזור הכנסת, ובעקבות המגעים לממשלת אחדות.
ראש הממשלה, אהוד ברק, כינס אמש (יום ב') את השרים ביילין, כהן, רמון, שוחט, בן אליעזר וחברי הכנסת גולדשמיט ופינס, לישיבה דחופה. כל אחד מהנוכחים הופקד על מפלגה אחרת, אותה הוא צריך לנסות ולשכנע להסיר את הצעת החוק מסדר יומה של הכנסת מחר ולהצטרף לממשלת אחדות.
בישראל אחת קיימו ישיבת סיעה סוערת במיוחד, רווית צעקות, גידופים וחילופי האשמות, כשהנושא המרכזי והשנוי במחלוקת היה המגעים להקמת ממשלת חירום. בפתח הישיבה אמר ברק: "אני לא מבין את החברים שמתארגנים נגד ממשלת חירום. מה שמצטייר בציבור הוא, שאנחנו לא מאמינים שהממשלה בראשותנו עושה כל שניתן כדי להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים. אני מודיע לכם, כי ביום שיוודע על מה הסכמנו לדון עם ערפאת בקמפ דייויד, יתברר לכולם שלא נותר מרחב תמרון משמאל לאדם ישר. למניפולטורים פוליטיים תמיד יש מקום, אבל לא לאנשים ישרים. אם לא נשכיל למצות כל סיכוי לשלום עם הפלסטינים, אנחנו לקראת טרגדיה ואיום ממשי על עתידה של מדינת ישראל. ניסיון מתוכנן להעמיד אופוזיציה לממשלת חירום לאומית, יראה כמו התרגיל המסריח ברוורס. אף אחד לא ימנע מאיתנו לחדש את המו"מ המדיני, לא שרון, לא לבנת, ולא שרנסקי ולוי", דברי ברק.
יוסי ביילין הגיב בכעס על הדברים ואמר, כי "המחלוקת בנושא ממשלת האחדות היא לגיטימית ומותר לדון בה. איני חושב שניתן להגיע לשלום בממשלה ששרון חבר בה, בממשלה בה תהיה זכות וטו לשרון אני לא אהיה חבר. כניסתו של שרון לממשלה תיראה לעולם כעלייה שניה שלו להר הבית", אמר ביילין.
גם השר שמעון פרס הגיב על דברי ברק ואמר: "אני לא יודע על אף אחד שהציע לערפאת יותר ממה שאתה הצעת. כולנו נאמנים, אל תטיל בנו דופי. בזמנו פירוק ממשלת האחדות היה דבר חשוב, עזבנו כשראינו ששמיר תוקע את תהליך השלום ואני לא מצטער על כך. אני מציע, כי בתנאים הנוכחיים לא נצטרף לממשלת אחדות, לא ננטוש את הדגלים שלנו".
בנימין בן אליעזר, מתומכי ממשלת החירום, התריס כנגד המתנגדים לה: "אתם מדברים על אלטרנטיבה של בחירות שתכניס את המדינה לאנדרלמוסיה שלמה, ואנחנו נשב פה עוד חצי שנה ובנתיים נבכה על מתינו".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ברק. למצות אפשרויות מדיניות
צילום: איי פי
ארכיון ידיעות אחרונות
ביילין. לא מוכן לשבת עם שרון
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים