שתף קטע נבחר

סולאנה לפרס: נמלא תפקיד במזה"ת, אם תרצו או לא

הממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי אמר את הדברים בתום פגישה עם ח"כ שמעון פרס. בעניין פסיקת האג, אמר: "מרגע שבית הדין קיבל את ההחלטה יש לכבד את החוק". ח"כ פרס אמר לו: "אני לא חושב שמדינה שלא התנסתה בטרור יכולה לשפוט מדינה מנוסה"

הממונה על מדיניות החוץ והביטחון באיחוד האירופי, חאווייר סולאנה, נפגש היום (ו') עם יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שמעון פרס בתל אביב. סולאנה אמר לפרס כי לאיחוד האירופי יש עניין למלא תפקיד במזרח התיכון. "אירופה היא מעצמה חשובה שבכוונתה למלא תפקיד אם תרצו בכך ובין אם לא".

 

באשר לפסיקת בית הדין הבינלאומי בהאג בנוגע לגדר ההפרדה, אמר סולאנה: "בית הדין הוא אחד הגופים הבינלאומיים החשובים. מרגע שהוא קיבל את ההחלטה יש לכבד את החוק".  

 

ח"כ פרס אמר לסולאנה בעניין הצבעת אירופה באו"ם על גדר ההפרדה: "כמו שאיני חושב שאנו יכולים לקבוע לאירופה את המדיניות. גם הפסיקה בהאג בהחלט לא נראית לי. אני לא חושב שמדינה שלא התנסתה בטרור יכולה לשפוט מדינה שהתנסתה בטרור. על כן אני מצטער על החלטת בית המשפט בהאג".

 

פרס הוסיף: "אפשר להתוכח עם ההחלטה אך בלי להתנשא. אירופה מילאה בעבר תפקידים חיוניים ביותר בתהליך השלום. אבל זה לא אומר שאסור שיהיה ויכוח, זהו חלק ממערכת יחסים הדדית".

 

על האנרכיה ברצועה, אמר ח"כ פרס: "אנחנו לא צריכים להיות מושפעים מהתוהו ובוהו שם. החלטנו לצאת מעזה וצריך לבצע זאת". בעניין המו"מ הקואליציוני לממשלת אחדות, אמר: "אני לא מחפש תיקים אני מחפש קוי יסוד".

 

אתמול אמר סולאנה ל-ynet כי דבריו של ראש הממשלה , שקרא ל"אחים" יהודי צרפת לעלות ארצה בגלל השתוללות האנטישמיות, היו מוגזמים. "אינני חושב שיש גל של אנטישמיות באירופה. אולי מקרים בודדים, אך זו לא אנטישמיות", הוסיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מפגש פרס-סולאנה. "להתווכח בלי להתנשא"
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
שופטי האג. "לכבד את החוק"
צילום: רויטרס
מומלצים