שתף קטע נבחר

דיווחים למשרד החוץ: מעמדו של ערפאת צונח

שגרירויות ישראל בשבדיה ובמצרים מדווחות על שינויים בגישה של כלי התקשורת המקומיים אל ערפאת, והיחס אליו כעת הוא כאל מי שלא הצליח להפוך מלוחם למדינאי. בעיתון השבדי "אקספרסן אף נכתב: "ערפאת גמור"

האם מעמדו הבינלאומי של יאסר ערפאת מידרדר? ביומיים האחרונים הגיעו למשרד החוץ בירושלים שני דיווחים (בלתי תלויים) משגרירויות ישראל במצרים ובשבדיה, המספרים על שינוי בגישה התקשורתית כלפי יו"ר הרשות.

  

על פי הדיווח מהשגרירות בשטוקהולם, "שורת הדיווחים על שחיות במנגנון של ערפאת חילחלה לתודעה הציבורית. אנו עדים בשבועות האחרונים למאמרי כותבים ופרשנים שמסקנתם אחת: קיים מספר זעום של אנשי התנגדות אלימה שהצליחו להפוך למדינאים, נלסון מנדלה הצליח בדרום אפריקה, ערפאת לא. ערפאת מוצג כמתיימר להיות מנדלה אך נכשל".

 

בדיווח נכתב עוד כי "המסקנה היא פשוטה ולא כל הכותבים מבטאים אותה ברורות - על ערפאת ללכת, שכן הוא המכשול להתפחות התהליך ולבניין מדינה פלסטינית מתוקנת". כמו כן מצוטט הכתב השבדי ב"אקספרסן": "יאסר ערפאת גמור, אני כותב זאת בשמחה".

 

למרות זאת, הדיווח מבהיר כי אין פירוש הדבר שישנה הבנה גדולה יותר לפעולות ישראל מול הפלסטינים. "מכאן ועד להבנה של הציבור השבדי את תגובות ישראל ואמצעי ההגנה שלה כנגד הטרור כולל הגדר, הדרך עוד ארוכה".

 

דיווח תקשורתי נוסף הגיע למשרד החוץ מהשגרירות במצרים. "במהלך סוף השבוע החריפה התקשורת המצרית את ביקורתה, שהפכה אישית וארסית, כנגד ערפאת, המוצג כאחראי העיקרי למתרחש ברצועה. במקביל אימצה התקשורת המצרית את מוחמד דחלאן והרבתה לצטט את ביקורתו על ערפאת.

 

בנוסף, דווח מקהיר, בדומה לדיווח משבדיה: "פרשנים מצרים קבעו כי ערפאת אינו רוצה להשתנות ולהפוך ממהפכן למדינאי. מספר פרשנים בכירים השוו את ערפאת לסדאם חוסיין כמי שפעל למען עצמו ולא עבור עמו, ובסופו של דבר איבד הכל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
כישלון. ערפאת
צילום: איי פי
צילום: איי פי
הצלחה. מנדלה
צילום: איי פי
מומלצים