שתף קטע נבחר

"נער בן 18 אחראי ל-70% מהווירוסים בשנת 2004"

סבן ג'סצ'אן, שכתב את הווירוסים Netsky ו-Sasser, נושא באחריות לרוב הדבקות הווירוסים בשנת 2004, על פי מחקר של חברת האנטי וירוס Sophos

סבן ג'סצ'אן, כותב הווירוסים Netsky ו-Sasser על פי הודאתו, אחראי ל-70% מהדבקות הווירוסים בשנת 2004, על פי מחקר חצי שנתי חדש של חברת האנטי וירוס Sophos.

 

ג'סצ'אן בן ה-18 נעצר בחודש מאי בצפון גרמניה על ידי המשטרה לאחר שהתקבל מידע על זהותו, בעקבות הצעת מיקרוסופט למסור רבע מיליון דולר פרס לכל מי שיוביל למעצרו של מפיץ הווירוס. עם המעצר, החשוד הודה כי כתב את הווירוסים Netsky ו-Sasser. עד למעצר הופצו 25 גרסאות של Netsky וגירסה אחת של התולעת Sasser. גם לאחר המעצר המשיכו הווירוסים האלה להדביק מחשבים רבים ברחבי העולם.

 

גראהם קלולי, יועץ טכנולוגי בכיר בחברת Sophos, ציין כי האפשרות כי בן אדם אחד אחראי לכל כך הרבה הדבקות של וירוסים מזעזעת אך נכונה. "אם אחד מחבריו של ג'סצ'אן לא היה מיידע את מיקרוסופט על מעשיו, המצב היה עלול להיות הרבה יותר גרוע", אמר. עם זאת, ייתכן כי ג'סצ'אן לא פעל לבד, אך שותפיו עדיין לא נתפסו.

 

על פי Sophos, התולעת Sasser אחראית ל-26.1 אחוז מהדבקות הווירוסים, "הישג" שזיכה אותה במקום הראשון בדירוג הווירוסים לשנת 2004, בעוד Netsky.p, Netsky.b ו-Netsky.d השיגו את המקום השני, השלישי והרביעי, בהתאמה. הווירוסים היחידים שהשתחלו לעשרת הגדולים, על אף שלא נכתבו על ידי ג'סצ'אן הם MyDoom.a (במקום החמישי), Zafi.b (שישי), Sober.c (תשיעי) ו-Bagle.a (10).

 

אחד הגורמים שדירבנו את ג'סצ'אן הייתה התחרות בינו לבין כותבי הווירוס Bagle, שהניבו גרסאות רבות של הווירוסים האלה במהלך מספר שבועות השנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Netsky.b. התחרות דירבנה את הפצת הווירוסים
מומלצים