שתף קטע נבחר

האפיפיור: פמיניסטיות רואות בגברים ובנשים - אויבים

מסמך חדש שפרסם הוותיקן, באישורו של האפיפיור, יוחנן פאולוס השני, תוקף את הפמיניסטיות, על כך שהן "מזינות אידיאולוגיות הרואות בגברים ובנשים - אויבים". הוותיקן גם מביע התנגדות ללימודי מגדר, המטשטשים, כדבריו, את ההבדלים בין המינים

"פמיניזם מזין אידיאולוגיות הרואות בגברים ונשים - אויבים, ומטיל ספק בערכי המשפחה והנישואין", כך נטען במסמך, שפרסם היום (שבת) הוותיקן מטעם האפיפיור, יוחנן פאולוס השני.

 

המסמך נכלל במכתב ששיגר האפיפיור לבישופים של הכנסייה הקתולית תחת הכותרת "על שיתוף הפעולה בין גברים לנשים בכנסיה ובעולם". על המסמך חתום גם הקרדינל הגרמני, יוזף ראטזינגר, שמסומן על-ידי כמה מאנשי הוותיקן כמחליפו העתידי של יוחנן פאולוס השני.

 

כתב ה-BBC מדווח כי המסמך מאשר מחדש את התנגדות הוותיקן לנישואי הומוסקסואלים. הוותיקן גם מביע התנגדות ללימודי מגדר, המטשטשים, כדבריו, את ההבדלים בין המינים.

 

מסמך הוותיקן קובע כי "הפמיניזם מטיל ספק במשפחה, בצורתה הטבעית של שני הורים - אב ואם, והופך הטרוסקסואליות והומוסקסואליות לשווים". הוותיקן קורא לא להדביק סטיגמות לנשים שאינן עובדות, וקורא לממשלות "ליצור תנאים שייאפשרו לנשים לא לזנוח את משפחותיהן, כאשר הן עובדות".

 

אנג'לה פיליפס, מרצה מקולג' גולדסמית' בלונדון, מתחה ביקורת על מכתבו של האפיפיור "מהווה נסיגה לפונדמנטליזם דתי". לדבריה, "שינויים חברתיים אינם נוחים לאנשים שמהווים חלק מהמבנים הקודמים של החברה, ולכן הם מנסים לשמור על הסטטוס-קוו שנגדו נלחמו נשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוקף את הפמיניסטיות
צילום: רויטרס
צילום: עמית שאבי
עוד מסמך נכנס לסטטיסטיקה
צילום: עמית שאבי
עטיפת הספר
נגד וירג'יניה וולף
עטיפת הספר
מומלצים