שתף קטע נבחר

ח"כ בריזון תוקף את מהלכי הנהגת שינוי: "היתה פאשלה"

בריזון טוען כי החלטת לפיד ופורז להסכים למו"מ על הכנסת יהדות התורה לקואליציה נעשתה "בבת אחת ומבלי להכשיר את דעת הקהל". לדבריו, "הצבעתי בעד ההחלטה לאחר שיחה עם לפיד, אך שינוי צריכה להיות זהירה יותר. החרדים לא פראיירים, הם ירוצו וינסו להשיג הסכם עם הליכוד שיוצג לנו כגמור"

הסערה בשינוי בעקבות הודעת ראשיה על נכונותם לשבת באותה קואליציה עם יהדות התורה מסרבת להירגע. הבוקר (יום ד') תוקף ח"כ רוני בריזון, האחראי על נושאי הדת והמדינה בשינוי ומי שהצביע ביום שני בסיעה בעד פתיחת משא ומתן על הצטרפות יהדות התורה לקואליציה, את מהלכיהם של ראשי המפלגה, היו"ר, יוסף (טומי) לפיד, והשר אברהם פורז.

 

 

בשיחה עם ynet, קורא בריזון להקים לאלתר צוות משא ומתן רשמי מטעם המפלגה. הוא מבקר בחריפות את הדרך בה הוחלט לשנות כיוון, ומזהיר מפני האפשרות שראש הממשלה, אריאל שרון, יציב את שינוי בפני עובדות מוגמרות והסכמים חתומים עם יהדות התורה. "החרדים לא פראיירים", אומר בריזון. "הם ירוצו וינסו להשיג הסכם עם הליכוד שיוצג לנו כגמור".

 

"אני מודאג", ממשיך בריזון, "כי אני מרגיש שאנחנו בסיטואציה שלא היינו צריכים להיות בה. ההחלטה על ישיבה עם המפלגות החרדיות היתה צריכה להיות יותר זהירה ומדורגת, ותוך הכנה קפדנית של דעת הקהל וגורמים במפלגה".

 

"אני דווקא מאלה שחשבו תמיד שהיינו צריכים לעשות משהו כדי שלא ניראה כמי שפוסלים אנשים. אבל כאן נעשתה החלטה בבת אחת, והיא פורסמה תוך כמה שעות, בלי הכנה והכשרת דעת הקהל, ובצורה שגורמת לנו נזק. יש כעת ויכוח איפה היתה הטעות ומאיפה הגיעה הדלפה, בלי הכשרת השטח. מהפך כזה כמו שאנחנו עברנו בימים האחרונים דורש הכנה מדוקדקת ומסודרת. מה שקרה לנו זאת פאשלה".

 

בריזון מגלה כי בטרם החליט להצביע ביום שני בעד פתיחת משא ומתן עם הליכוד על צירוף יהדות התורה לקואליציה, נפגש עם לפיד, ודרש ממנו להיות חלק בצוות המו"מ של שינוי, ולהיות מופקד על נושאי הדת והמדינה.

 

בריזון טוען כי לפיד הסכים לדרישתו, אך מאיים כי אם יהיה ניסיון לחתום על הסכם שבו קווי המדיניות של שינוי בנושאי דת ומדינה לא יכובדו, הוא ייפרוש מצוות המשא ומתן, ויוביל מהלך נגד ישיבה בממשלה עם החרדים. "אני לא מתכוון להיות כבול למשא ומתן רק משום שהצטרפתי לצוות, ואני לא מתכוון להיגרר אם המשא ומתן הזה לא יתנהל על פי האינטרסים של שינוי. אם לא נבוא על סיפוקנו, אפרוש ואוביל את ההתנגדות נגד החרדים".

 

בריזון, כידוע, אינו היחיד שמודאג יותר ויותר מהחלטתם של לפיד ופורז להסכים לישיבתם של אנשי יהדות התורה בממשלה. אתמול הואצו הפעילויות של חברי מועצת שינוי המתנגדים לישיבה בממשלה עם החרדים. גם חברי הכנסת אילן ליבוביץ' ויגאל יאסינוב הודיעו כי הם מתנגדים לשינוי מדיניותה של מפלגתם.

 

ובתוך כך, צפויה מועצת שינוי להתכנס ביום חמישי, אולם עדיין לא ברור כיצד יידון נושא שיתוף החרדים בממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
לא כך זה צריך להיות. בריזון
צילום: צביקה טישלר
צילום: אלכס קולומויסקי
מותקפים מבית. לפיד ופורז
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים