שתף קטע נבחר

אושרה תוכנית הבראה ללוד; מחלוקת בעניין הפיצויים

מנכ"ל משרד הפנים אישר את תוכנית ההבראה של העיר לוד, במסגרתה ייפרסו חובות העירייה ויינתנו לה הלוואות. העובדים טוענים, כי תביעתם לפיצויים בגין הלנת שכר עדיין תלויה ועומדת, אך משרד הפנים מתנה את ההסכם בוויתור על דרישת פיצויים כזו

בשורה לתושבי לוד: ייתכן שבקרוב תחזור העירייה לשרת את הציבור בצורה ראויה. משרד הפנים אישר בצהריים (יום ד') את תוכנית הבראה לעירייה למשך השנים הקרובות. בצעד נדיר אישר מנכ"ל משרד הפנים לעירייה תקציב תלת שנתי לשנים 2004 עד 2006.

 

 

על פי התוכנית אמור משרד הפנים להעביר בקרוב תקציב של 20 מיליון שקלים, המיועד לתשלום משכורות לעובדים, לאחר שבחמשת החודשים האחרונים פיגרה העירייה בתשלום השכר.

  

עוד נקבע כי עיריית לוד תקבל כ-70 מיליון שקלים מהמדינה לצורך כיסוי הגירעון השוטף שלה, ובנוסף, תקבל 70 מיליון שקלים כהלוואה. בהתאם להסכם תפטר עיריית לוד 252 עובדים מתוך 900.

 

"לוד לקראת תפנית לטובה" אמר ראש העירייה, בני רגב. "אנחנו מבריאים את העיר ומובילים אותה לדרך חדשה".

 

מחלוקת: האם העובדים ויתרו על הפיצויים?

 

מנכ"ל משרד הפנים הודיע, כי התוכנית מותנית בהסדר נושים שתקבע העירייה בינה לבין הספקים, כשהספקים יוותרו על חלק מחובות העירייה ופריסת חובות מס הכנסה, ביטוח לאומי ומקורות.

 

במקביל עדיין דנים בבית הדין הארצי לעבודה בתביעתם של העובדים, לקבל פיצוי בעבור הלנת שכר. אך מנכ"ל משרד הפנים הודיע, "אישור התוכנית התאפשר לאחר שהעובדים הסכימו לחתום על הסדר לפיו הם מוותרים על תביעות הלנת השכר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן סלומון
עובדי העירייה מפגינים (ארכיון)
צילום: דן סלומון
צילום: תומריקו
לוד. האם העיר תחזור לתפקד?
צילום: תומריקו
מומלצים