שתף קטע נבחר

הכנסת והסטטיסטיקה: מי באמת עבד עבורנו?

כמדי סוף מושב, גם היום התפרסמו הנתונים הסטטיסטיים אודות נוכחות חברי הכנסת במשכן ופעילותם. בראש החקיקה נמצאים פינס ופינקלשטיין, יו"ר הכנסת בחר את יו"ר הקואליציה כח"כ המצטיין. ובכל מקרה - אל תקחו את זה ברצינות

שימו לב: הנתונים הבאים אינם אומרים דבר על איכותם של חברי הכנסת שלכם. הדו"ח הסטטיסטי אודות עבודת חברי הכנסת שהתפרסם היום (ד) מציג נתונים מספריים שאין להם כל משמעות לגבי עבודתו האמיתית של כל ח"כ במושב האחרון (ועוד: על השניצל של שרון וציוני ynet לח"כים).

 

ידוע כי הח"כים אף "דוחסים" הצעות חוק, שאילתות ונאומים מידי סוף מושב כדי להשתפר בסטטיסטיקות. לא רמאות, חס וחלילה. ובכל אופן, אפשר להשתעשע קצת במספרים.

 

היטיב לעשות יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, כשהגדיר זאת כך: "הדו"ח הסטטיסטי לא משקף איכות אלא כמות. רק לפעמים הכמות יוצרת איכות". עם זאת, לדבריו, "במושב החולף יש תופעה חיובית – עבודות ועדות הכנסת הוכיחו רצינות, מקצועיות וחדירה לתחומי פעילות של הממשלה תוך פיקוח בזמן אמת".

 

ועכשיו, אחרי האזהרות - למספרים. בתחום החקיקה, רשמו ח"כ אופיר פינס מהעבודה וח"כ גילה פינקלשטיין מהמפד"ל על שמם 9 חוקים שעברו את כל הליך החקיקה. לעומתם יו"ר האופוזיציה, ח"כ שמעון פרס, הגיש הצעת חוק אחת (לפיה יוגדל אחוז התרומות למפלגות) וח"כ דוד לוי מהליכוד לא יזם ולו הצעת חוק אחת.

 

מלך הנואמים של הכנסת הוא שוב, ח"כ עבד אל-מאלכ דהאמשה, עם 330 נאומים תמימים, ואחריו ח"כ אופיר פינס וטאלב א-סנע.

 

ראש הממשלה, אריאל שרון, התייצב 13 פעמים על דוכן הנואמים, כמו שר החוץ סילבן שלום. המעיטו לנאום מעל בימת הכנסת - השר עוזי לנדאו ושר הביטחון שאול מופז.

 

ח"כ רוני בר-און מהליכוד הוא אלוף הנוכחות בישיבות המליאה, ואחריו אהוד יתום ומיכאל איתן, גם הם מהליכוד. לעומתם, הרבו להיעדר ח"כ בנימין בן אליעזר (עבודה), ח"כ שמעון פרס (עבודה) ויו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי.

 

אלופי הגשת השאילתות (אגב, שלא תמיד באים לשמוע את התשובות) היו חברי הכנסת של סיעת ש"ס. אילנה כהן (עם אחד) יודעת את כל התשובות - היא הסתפקה בשאילתה אחת.

 

יו"ר הכנסת רובי ריבלין בחר את יו"ר הקואליציה, ח"כ גדעון סער מהליכוד, לח"כ "המשפיע ביותר על המהלכים בחייה של הכנסת. מעורבותו, חוזקו, מעמדו הפוליטי, הביאו אותו למצב שבו הוא קבע ושינה את מהלכי הכנסת. גדעון סער הוא איש השנה שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
ריבלין. רק איכות
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: אלכס קולומויסקי
סער. מצטיין יו"ר
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אתר הכנסת
פינס. 9 חוקים
צילום: אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
פינקלשטיין. 9 חוקים
צילום: אתר הכנסת
מומלצים