שתף קטע נבחר

פרדוקס: אי-אמון של העבודה יאפשר ממשלת אחדות

"המורדים" בליכוד מחפשים דרך למנוע השבעת שרים מהעבודה - מבלי להפיל את ממשלת שרון. נכון לעכשיו, לראש הממשלה אין רוב בכנסת לממשלת אחדות. פתרון אפשרי: הוא יצהיר כי מדובר בהצבעת אמון, העבודה תגיב באי-אמון - ושלום וחבריו ימצאו עצמם במלכוד. מבולבלים? אתם לא לבד

הכנסת החלה היום (ה') את פגרת הקיץ, אך הח"כים עשויים להיקרא כבר בשבועות הקרובים לישיבה מיוחדת - להשבעת שרים חדשים. קבוצת "המורדים" בליכוד נערכת לסיכול אישורם של שרי העבודה.  

 

הח"כים המתנגדים לתוכנית ההתנתקות ולהקמת ממשלת אחדות חילונית, שהתחייבו לתת לממשלת שרון רשת ביטחון כל עוד לא תצורף אליה העבודה, בוחנים את האפשרות המשפטית להתנגד לאישור השרים החדשים - מבלי שהדבר יביא להפלת הממשלה.

 

אותם "מורדים" גילו מצב פרדוקסלי אפשרי: רק בתיאום מראש עם מפלגת העבודה, שתהפוך את ההצבעה על אישור שריה להצבעת אי-אמון, יוכל שרון להעביר את ממשלתו החדשה. 

 

כרגע, עם צאת הכנסת לפגרה, אין בה רוב לממשלת אחדות. לכן, ראש הממשלה צפוי להפוך את ההצבעה על אישור השרים להצבעת אמון בו. דבר זה לכשעצמו לא ירתיע את "המורדים", שכן אין כל משמעות מעשית להפלת הצעה שכזאת.

 

עם זאת, העבודה עשויה להגיב בהצעת אי-אמון מקבילה - ואז "לסנדל" את "המורדים" להצביע בעד. כך שלמעשה, אם שרון ופרס רוצים להגיע לחבירה המיוחלת, ייתכן שעליהם לתאם מראש הצבעת אי-אמון ביום החגיגי, בו תאושר הממשלה החדשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מחפש מוצא. שרון
צילום: איי פי
צילום: דן בלילטי
במילכוד? פרס ושלום
צילום: דן בלילטי
מומלצים