שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מופז: חלוקת הנשק - לחיזוק הכוחות החיוביים ברשות
  שר הביטחון סיפר ל-ynet מדוע התיר לשוטרים הפלסטינים לשאת אלות ואקדחים: "ההחלטה הזאת היא חלק ממדיניות הבידול שאנו נוקטים בה ונועדה לחזק את הכוחות החיוביים ברשות במטרה למנוע הידרדרות ואנרכיה בשטחים הפלסטינים. עם זאת הדגיש: "מדובר בתהליך מדורג ואיטי וההחלטה הפיכה"

  חלוקת הנשק לשוטרים הפלסטינים: שר הביטחון, שאול מופז, דחה אתמול (ו') בשיחה עם ynet את הביקורת שנמתחה עליו בימין לגבי הסכנה הטמונה בהחלטה. "אני משוכנע שהחלטה שקולה ומאוזנת שמטרתה למנוע את האנרכיה ברשות ולייצר איזושהי אפשרות לסדר עצמי של הפלסטינים ואני מדגיש שניתן יהיה להפוך אותה בכל רגע, על פי החלטה שלנו".

   

  שר הביטחון אמר כי "אתמול קיבלתי את המלצת מערכת הביטחון לאפשר לשוטרים הפלסטינים לחזור ולשאת אלות ואקדחים. ההחלטה הזאת היא חלק ממדיניות הבידול שאנו נוקטים בה ונועדה לחזק את הכוחות החיוביים ברשות כדי למנוע הידרדרות ואנרכיה בשטחים הפלסטינים".

   

  מופז הדגיש בדבריו כי התהליך ייעשה בצורה מפוקחת ומעקב צמוד וייבחן בכל פעם מחדש, בהתאם להערכות המצב. "מדובר בתהליך מדורג ואיטי. השוטרים שיורשו לשאת נשק ייבדקו באופן קפדני על ידי אנשי השב"כ ויורשו, כאמור, לשאת אך ורק אלות ואקדחים באותם מקומות שלא יסכנו חיילים ו/או אזרחים. בנושא זה תהיה הקפדה יתרה ולא תהיה שום פשרה או סלחנות", הדגיש שר הביטחון.


  משטרה פלסטינית שאול מופז
  מופז. צילום: רויטרס ואפי שריר

   

  עזרא: לנרמל את האנרכיה

    

  גם שר התיירות גדעון עזרא תומך במהלך של מופז. בכיר השב"כ לשעבר אמר ל-ynet: "אני תומך בכל צעד של נירמול האנרכיה שמשתוללת שם. תארי לך מצב שמטורפים פלסטינים מאיימים על עובדי אונר"א או פלסטינים שרוצים לקחת אותם כבני ערובה. מישהו צריך לשמור עליהם. יש לנו עניין שיבריחו משם את כולם? אנו בעד לסייע למסכנים שם".  

   

  השר עזרא מצדיק את עמדתו הנוכחית למרות התנגדותו למתן נשק לפלסטינים בתקופת "הסכמי אוסלו". לדבריו, "באוסלו לא נתנו להם רובים. נתנו להם אישור לשאת רובים. בדו"ח טנט סוכם שהם ימסרו וישמידו את כל הנשק שלא בידי המשטרה, אך הם לא עשו כלום. נכון להיום יש להם הרבה נשקים והם רוצים הגנה אזרחית מסוימת. כיום, הכנופיות ברצועה הולכות עם נשק בכל מקרה".

   

  לעומתו ח"כים רבים בימין תקפו את החלטת מופז בחריפות. ח"כ צבי הנדל אמר: "אני ממש לא מאמין ומאוד מקווה שהידיעה לא נכונה". לדברי הנדל, "אם

  חס וחלילה יש אמת בדברים, זו הוכחה לכך שמהלכיו המטורפים של ראש הממשלה מטריפים גם את כל הסובבים אותו. חבורת הרצח הפלסטינית, ובראשה דחלאן, יקיר השלטון הישראלי, תשמח לסייע בהכשר ישראל לשאת כלי נשק על מנת לרצוח יהודים נוספים".

    

  ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אמר: "מופז סומך על כך ששוטרים פלסטינים חמושים יעשו סדר בתחומי הרשות, ולכן מחזיר להם נשק בו יוכלו להרוג יהודים. מופז, שהפקיר את מדחת יוסף בקבר יוסף, כי סמך על ג'יבריל רג'וב, ממשיך להפקיר את ביטחון תושבי יש"ע". 

   

  בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור-ניר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חנן גרינברג
  מופז. "חלק ממדיניות הבידול"
  צילום: חנן גרינברג
  צילום: אתר הכנסת
  אלדד. "מופז מפקיר את ביטחון תושבי יש"ע"
  צילום: אתר הכנסת
  צילום: איי פי
  שוטרים פלסטינים. יישאו אלות ואקדחים
  צילום: איי פי
  מומלצים