שתף קטע נבחר

בן אליעזר: אין טעם להמשיך במו"מ הקואליציוני

המחלוקות מתמקדות כעת בסוגיות כלכליות, אך בעבודה מעריכים שהמשבר במו"מ עשוי להיפתר בשיחה בין שרון לפרס. בתוך כך פותחים מתנגדי האחדות בעבודה בקמפיין: "אומרים לא לשרון, חוזרים לדרך רבין"

נמשך המשבר בין הליכוד והעבודה סביב הנושאים הכלכליים במו"מ הקואליציוני: ח"כ בנימין בן אליעזר, חבר צוות המו"מ של העבודה ומרכז הצוות החברתי-כלכלי, החריף הערב (שבת) את הטון בעקבות המשבר ואמר ל-ynet: "אין טעם לשוב למשא ומתן קואליציוני עם הליכוד ביום שני".

 

בן אליעזר הוסיף: "אם לא נקבל תשובות ברורות בעניין דחיית התקציב והשפעתנו על עיצובו, וכן בעניניים החברתיים שבגלל חלקם עזבתי את ממשלת האחדות הקודמת - לא ניכנס לממשלה".

 

המו"מ בין העבודה לליכוד אמור להתחדש ביום שני. מחר בערב יתחדש המו"מ בין הליכוד לש"ס סביב הנושאים הכלכליים והחברתיים. בפגישה בכפר המכביה צפויים להשתתף גם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אילן כהן, ומזכיר הממשלה, ישראל מימון.

 

המשבר החל ביום חמישי

 

בתוך כך הכחישו הצדדים את קיומם של מגעים בין ראש הממשלה, אריאל שרון, לבין יו"ר העבודה, ח"כ שמעון פרס, במהלך סוף השבוע. עם זאת, בעבודה אמרו כי ייתכן שתתקיים מחר פגישה בין פרס לשרון.

 

גורמים בעבודה דיווחו כי פרס ויו"ר צוות המו"מ, ח"כ דליה איציק, היו מאז יום חמישי "במצב רוח מדוכדך מאוד בגלל ההתפתחויות ביום חמישי".

 

ביום חמישי הסתיימה פגישת צוותי המו"מ של הליכוד ושל העבודה, לאחר שבליכוד דחו בתוקף את הדרישה של העבודה לדחות את הנחת התקציב על שולחן הממשלה ב-15 באוגוסט.

 

בצוות המו"מ של הליכוד אמרו כי "לדחייה יש משמעויות לאומיות, והעבודה תוכל להשפיע על עיצוב התקציב עד הקריאה הראשונה בכנסת. לא נוכל לדחות את אישור התקציב בממשלה עד שהעבודה תיכנס, שכן לא ברור מתי זה יקרה".

 

בהתייחס לכך אמר בן אליעזר: "הייתי שר מספיק שנים, ורזי ההצבעה על התקציב מוכרים לי היטב. מה שיוחלט ב-15 בחודש זה מה שיהיה. כל השאר זה קשקושים, ומרחב התמרון הוא אפסי".

 

לדבריו, "זה המבחן של הליכוד אם רוצים אותנו או לא רוצים אותנו. אם רוצים אותנו, שייענו לתביעות שלנו בעניין הגימלאים, המשפחות החד הוריות, והרשויות וימצאו נוסחה שבה נוכל להשתתף בעיצוב התקציב".

 

בכיר בעבודה הסביר כי למרות מה שנראה כרגע, שרון ופרס עשויים להגיע ביניהם להבנות, ולהביא לפתרון המשבר. "הכל תלוי בראש הממשלה, מדובר בהחלט אישית שלו".

 

אולם, במערכת הפוליטית קיימת הערכה כי שרון ושר האוצר, בנימין נתניהו, מתואמים וכי הם סיכמו שלא תהיה דחייה בהנחת התקציב.

 

מתנגדי האחדות בעבודה פותחים בקמפיין

 

וכאילו שהצרות מבחוץ לא מספיקות לפרס, מתנגדי הכניסה לממשלה בעבודה נערכים להתחיל בקמפיין נגד ממשלת האחדות.

 

קבוצת פעילים במפלגת העבודה, המכנה עצמה "העבודה האמיתית", תחל בבוקר בקמפיין בו היא קוראת להנהגת העבודה שלא להיכנס לממשלה. הפעילים ייתלו שלטים ברחבי הארץ, תחת הסיסמאות: "אומרים לא לשרון, חוזרים לדרך רבין", ו"פרס הולך בדרכו של שרון, העבודה חוזרת לדרכו של רבין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
תשובות ברורות. ח"כ בן אליעזר
צילום: אפי שריר
צילום: רויטרס
עשוי לפתור את המשבר. ח"כ פרס
צילום: רויטרס
צילום: אלכס קולומויסקי
מצב רוח מדוכדך. ח"כ איציק
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים