שתף קטע נבחר

למרות ההרשעה: אל"מ פארס קצין חי"ר וצנחנים ראשי

מפקד חטיבת גבעתי לשעבר הורשע ב-4 עבירות של התנהגות בלתי הולמת ונגזר עליו מאסר על תנאי. היום אישר הרמטכ"ל כי ימונה לתפקיד בכיר. ועוד במינויים: אחיו של שר הביטחון, שלמה מופז, הפסיד לאחיינו של הרמטכ"ל לשעבר שחק בקרב על תפקיד קצין מודיעין ראשי

אלוף-משנה עימאד פארס מונה הערב (א') רשמית לתפקיד קצין חי"ר וצנחנים ראשי של צה"ל.

 

המינוי אושר על ידי הרמטכ"ל וזאת למרות שפארס, מפקד חטיבת גבעתי לשעבר, הורשע לפני כחודש ב-4 עבירות של התנהגות בלתי הולמת, לאחר שורה של עימותים עם פקודיו ועם שוטרים צבאיים. בית הדין המיוחד בקריה שדן בתיק, החליט אז לעכב את דרגתו של פארסם בשנה, גזר עליו מאסר על תנאי של שלושה חודשים למשך שנתיים וכן נזיפה חמורה.

 

במקביל, אישר בית הדין למטה הכללי לקדם אותו.

 

גורמים בצה"ל אמרו ל-ynet כי פארס ראוי להיות מקודם, אולם הביעו תמיהה על כך כי הרמטכ"ל בחר להעניק לו תפקיד מטה ולא תפקיד שטח, כגון מפקד אוגדה.

 

אחי מופז הפסיד לקרוב של שחק

 

עוד הוחלט הערב על שורה של מינויים נוספים: אלוף-משנה אייל אייזנברג, כיום מפקד חטיבת גבעתי, ימונה לתפקיד היוקרתי של מפקד עוצבת האש; אלוף-משנה ארז צוקרמן, מפקד חטיבת גולני, ימונה לתפקיד מפקד אוגדת מילואים בפיקוד הצפון, ואילו אלוף-משנה אלון פרידמן, מפקד בית הספר לחי"ר של צה"ל, ימונה לתפקיד ראש מטה פיקוד צפון. השלושה יקודמו לדרגת תת-אלוף.

 

אחד המינויים המסקרנים ביותר היה ההתמודדות בין אלוף-משנה שלמה מופז, אחיו של שר הביטחון שאול מופז, לבין אלוף-משנה ג', אחיינו של הרמטכ"ל לשעבר, אמנון ליפקין-שחק, שניהם קצינים באגף המודיעין, על תפקיד קצין מודיעין שדה ראשי. לבסוף הוחלט כי מי שיקבל את התפקיד יהיה אלוף-משנה ג'.

 

כמו כן, קצין חי"ר וצנחנים הנוכחי, תת-אלוף יוסי היימן, ימונה לתפקיד מפקד "עוצבת אדום" בפיקוד דרום, ואילו המפקד הנוכחי של האוגדה, תת-אלוף אפי עידן, ימונה לתפקיד ראש מטה פיקוד דרום.

 

המינויים דורשים את אישור שר הביטחון, שאול מופז, וייכנסו לתוקפם בקיץ 2005. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
פארס. קצין חי"ר וצנחנים ראשי
צילום: שאול גולן
צילום: דובר צה"ל
אל"מ אייזנברג ל"עוצבת האש"
צילום: דובר צה"ל
צילום אלכס קולומויסקי
מופז. האח הפסיד לקרוב של שחק
צילום אלכס קולומויסקי
מומלצים