שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האח הגדול עושה הנחה בביטוח

  נהגים אמריקנים ובריטים שמעוניינים לקבל הנחה בביטוח הרכב, יוכולו להתקין במכוניתם קופסה שמנטרת את אופן הנהיגה שלהם. חזון האח הגדול בהתהוותו

  ספרו לנו כמה מהר אתם נוהגים - ונעשה לכם הנחה בביטוח. המשפט הזה יוכל להפוך בעתיד לעניין שבשיגרה בקרב סוכני הביטוח, לפחות אם ניסוי חדש שייערך בקרוב בארצות הברית ובריטניה יצליח. מדובר בתוכנית חדשה, לפיה נהגים המוכנים להתקין "קופסה שחורה" במכוניתם ולדווח על דפוס הנהיגה שלהם לחברות הביטוח, יכולים לזכות בהנחה בפרמיית הביטוח.

   

  על-פי דיווח של ה-USA-Today, חברות הביטוח פרוגרסיב האמריקנית ונורוויץ' הבריטית מציעות ללקוחותיהן להשתתף בניסוי חדשני שיחל בשבועות הקרובים. במסגרתו, נדרשים המבוטחים להתקין קופסת בקרה, שמנהלת ניטור של מהירות הנסיעה, מספר הקילומטרים שעברה המכונית, שעת הנסיעה ומשך הזמן בו מבלה המכונית באיזורים הנחשבים מסוכנים. מדי מספר חודשים, יכול המבוטח להוציא את הקופסה מהמכונית ולהטעין את המידע שנאגר בזכרון למחשב, ומשם להעבירו לחברת הביטוח.

   

  וכמה ההנחה?

   

  בארצות הברית למשל, מציעה חברת הביטוח הנחה של 5% לכל מי שהקפיד על המהירות המותרת ב-99.9% מהזמן לפחות. הנחה נוספת ניתנת למי שנמנע מנסיעה בסופי שבוע בין חצות לארבע בבוקר, זמן שנחשב למסוכן בכביש. נורוויץ' הבריטית מציעה הנחה גם על נהיגה באיזורים בטוחים, כאלה שבהם שיעור הגניבות ורף התאונות נמוך. זאת, באמצעות מערכת לווינים המאתרים את המכונית בכל עת ומזהים את מיקומה המדויק.

   

  עם זאת ראוי לציין, כי ניסיון דומה לשימוש במערכת לוויני, לא הצליח במקרה של חברת פרוגרסיב. זו האחרונה ניסתה להציע שרות דומה במהלך ניסוי שנערך בשנת 2001, אך החליטה לוותר על הרעיון בעקבות עלויות גבוהות מדי ומפאת חשש הלקוחות לפרטיותם - רבים מהם פשוט לא רצו שחברת הביטוח תדע בכל רגע נתון היכן הם נמצאים.

   

  האח הגדול גם מעניש?

   

  בניגוד לחשש המיידי שעולה מרעיון ניטור המבוטחים, לפיו במקרה שנהג עובר עבירת מהירות, נוהג בשעה "מסוכנת" או עובר על כלל אחר שנתפס כחשוב בעיני חברת הביטוח, ייקנס על כך, בחברות הביטוח ממהרים להרגיע. לדבריהן, בידי הנהגים תהיה זכות הבחירה המלאה אם לדווח על נתוני קופסת הניטור, ובמידה והם יודעים על "חטא" שכדאי להסתיר, הם יכולים פשוט לא לדווח. עם זאת, במקרה כזה הם פשוט לא יקבלו הנחה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בעתיד הקרוב: הנחה בביטוח תמורת פיקוח "האח הגדול"?
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים