שתף קטע נבחר

עובדי המועצות הדתיות מאיימים: נחדש את השביתה

בתחילת השבוע החליטה ועדת שרים להעביר 33 מיליון שקלים עבור שכרם של העובדים, אולם הכספים טרם הועברו. העובדים מאיימים: בשבוע הבא יוסר הפיקוח על הכשרות ולא יתקיימו חופות והלוויות

הסתדרות עובדי המועצות הדתיות מאיימת אחר הצהריים (יום ה') בחידוש השבתת שירותי הדת אם עד יום ראשון לא יועברו למועצות הדתיות הכספים שהובטחו על ידי הממשלה.

 

בתחילת השבוע החליטה ועדת השרים לשירותי הדת להעביר 33 מיליון שקלים בתוך עשרה ימים לפתרון בעיית שכרם של עובדי המועצות הדתיות, אך עד כה לא הועברו הכספים.

 

הכשרות תוסר, לא ייערכו חופות

 

על פי האיום החדש, בהסכמת הרב הראשי שלמה עמאר יצטרפו בשבוע הבא רבני הערים למאבקם של עובדי המועצות הדתיות על ידי הסרת הפיקוח על הכשרות והפסקת רישום הנישואין ועריכת חופות.

 

משמעות הצעדים האלה היא כי בעונת התיירות הבוערת ולקראת החגים המתקרבים תוסר הכשרות מבתי המלון, אולמות השמחות ומפעלי המזון וכן לא יתאפשרו רישומי נישואין.

 

ביום שני, מאיימים העובדים, כי תיסגרנה כל המועצות הדתיות ויופסקו כל שירותי הדת. החל מיום זה תודיע ההסתדרות בכל יום על היישובים בהם יושבתו שירותי הקבורה.

 

מחזיק תיק המועצות הדתיות בהסתדרות, שלמה שטרן, אמר ל-ynet: "הובטח לנו כי יועברו 25 מיליון שקל על פי חלוקה נקודתית לפתרון בעיות נקודתיות. אך מסתבר שבמשרד רה"מ אין נתונים איפה חייבים כסף, למי וכמה זמן".

 

לדברי שטרן, "אנחנו ממש חיים במדינת עולם שלישי. לכן אנחנו מחליטים שמחוסר ברירה נאלץ לחדש את השביתה על מנת להביא לפתרןו הבעיה. כרגע במשרד רה"מ מעוניינים לחלק את הכסף שווה בשווה בין כולם, למרות שאמור להיות בצורה דיפרנציאלית. כיצד ייתכן שמועצה שבה לא קילו משכורות שנה וחצי תקבל את אותו הסכום של מועצה שקיבלה משכורות בצורה סדירה?".

 

בשבוע שעבר הסכימו העובדים להשעות את השביתה בתום פגישה בין שר הרווחה, זבולון אורלב, הרב הראשי יונה מצגר וראשי ועדי העובדים של המועצות הדתיות, ולחזור מיד לקבור את המתים, בעקבות התחייבות הממשלה להעברת הכספים לתשלום שלושה חודשי עבודה לעובדים. חלק מהעובדים לא קיבלו משכורות במשך שנה וחצי. 

 

בישיבה ביום ראשון אמר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אילן כהן, כי הושג הסדר עם מנכ"ל משרד הפנים לקיזוז מענקי איזון לרשויות מקומיות שנמצאות בתוכניות הבראה מאושרות ונמנעות מלהעביר את השתתפותן בתקציבי המועצות הדתיות כמתחייב על פי החוק. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"נחדש את שביתת ההלוויות"
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים