שתף קטע נבחר

החינוך והספורט

אם יש משרד ממשלתי שעניינו החינוך, התרבות והספורט – חשוב שיפעל לפי הסדר הזה

צעיר ישראלי זכה בשבוע שעבר במדליית כסף. לא במדליית ארד. לא באתונה המיוזעת ובמהומה הגדולה של המשחקים האולימפיים על שלל המקצועות האזוטריים שלהם, אלא בשטוקהולם הקרירה ובאווירה אקדמית.

לא בזכות היכולת הגופנית שלו להשליך את יריביו על גבם או לגלוש על פני הגלים, אלא מפני שביצע מחקר מדעי רציני והגיע לתוצאות מרשימות: הוא הינדס חיידק כך שיפלוט אור בבואו במגע עם מים המכילים חומר רעיל לבני-אדם. לכן החליטו השופטים בתחרות הבינלאומית שהוא השתתף בה, יחד עם נציגים מ-25 מדינות נוספות, לחרוג מהרגלם להעניק פרס אחד בלבד ולזכות אותו בפרס שני.

 

שמו של הבחור, רון נוימן. מפורסם הרבה פחות מאריק זאבי ומהראל מויאל, שכבודם במקומו מונח. לא שמענו שנשיא המדינה בירך אותו, שאריאל שרון טלפן אליו, שלימור לבנת התפארה בהישגיו, ששמעון פרס הפליג בשבחיו ובחשיבות של הישגו. יש יסוד להניח שדוברי כל האישים החשובים האלה היו מודיעים לנו אילו אכן נחשב רון נוימן בעיניהם כמקביל למי שזקף במקצת את גוונו הלאומי באתונה.

 

ובכל זאת, בלי לזלזל בשום הישג ישראלי על המזרון או בבור הקפיצה או בים, כדאי שייעשה משהו לתיקון המעוות. גם מפני שהחינוך המדעי חשוב לתועלת הלאומית ולכבוד הלאומי לפחות כמו החתירה לעלות לדוכן באולימפיאדה. גם מפני שמחקרים על חיידקים מהונדסים מאריכים ימים ומעצבים תרבות מעט יותר מ"איפּוֹן" ו"ואזארי" ושאר מיני סובלימציה של האלימות האנושית. אפילו בזכות העובדה שרון נוימן אינו נזקק לעסקנים, וכן שהוא עומד להתגייס לצה"ל בלי שום חוכמות ואינו מאיים עלינו, כדרכם של כמה כדורגלנים, לוותר על השירות אם לא ישלמו לו על פעלוליו הלא-צבאיים.

 

אם יש משרד ממשלתי שעניינו החינוך, התרבות והספורט – חשוב שיפעל לפי הסדר הזה. שלא לדבר על כך שסיכויי ההצלחה הנשקפים מהכיוון של רון נוימן טובים במקצת מאלה של שלוחי הוועד האולימפי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים