שתף קטע נבחר

מנויי הוטמייל: זהירות מתרגיל עוקץ חדש

הודעת דואר אלקטרוני מזויפת מיועדת לגנוב מידע אישי ופרטי אשראי ממשתמשי Hotmail.com. הנוכלים מתחזים לאנשי הוטמייל, ומציעים לנמענים לשדרג את החשבון בתשלום דרך אתר מזויף

ר', גולשת בעלת תיבה ב-Hotmail.com, שירות דואר הרשת של מיקרוסופט, קיבלה לפני מספר ימים הודעת דואר אלקטרוני מהנהלת השירות, כביכול, המבשרת לה על הפסקת השירות החינמי, וממליצה לשדרג את החשבון לתיבה בתשלום דרך אתר מזויף.

 

ההודעה נשלחת לכאורה מצוות הוטמייל (Hotmail Staff) בכתובת support@hotmail.com והיא מוביל לדף המחקה את המראה העיצובי של Hotmail.com. כותרת ההודעה היא Your Hotmal Account Status (השגיאה במקור), והיא מנסה לפתות את הנמען לשדרג את חשבון ההוטמייל שלו לחשבון Hotmail Plus בתשלום.

 

על פי ההודעה, חברת MSN מתכננת לבטל את כלל החשבונות החינמיים של הוטמייל בתאריך ה-28 לאוגוסט, זאת, עקב "נסיבות בלתי נמנעות", ולפיכך, גולשים שירצו להוסיף ולהשתמש בחשבון הדואר שלהם לאחר התאריך המצוין, ייאלצו לשדרג את חשבונם לחשבון הפלוס המועדף, הזמין עבור 9.95 דולר בחודש. שאר הפרטים בהודעה נראים אמינים לגמרי, וכוללים מידע אמיתי הזמין באתר הוטמייל.

 

לחיצה על ההפניה לשדרוג, מובילה לדף מזויף בכתובת http://msnhotmail.hopto.org/ (הקישור אינו פעיל כעת - ר.ש.), ואינו שייך לחברת מיקרוסופט. הטופס, שכמובן אינו מאובטח בשום צורה שהיא, כלל שדות בהם יש למלא פרטים אישיים, מידע על חשבון ההוטמייל, פרטי אשראי וכדומה.

 

עיון בקוד של הדף מגלה כי הנוכלים שתלו טופס בחלק העליון והתחתון של דף סטנדרטי של MSN, והקפידו לגנוב את האייקונים, הלוגו ומסמך הפרטיות האמיתיים מאתר MSN.

 

MSN: "מדובר בהונאה"

 

תגובתה של MSN, שהתקבלה באמצעות מיקרוסופט ישראל, אכן מאשרת כי מדובר בנסיון הונאה, וכי אין שחר לתוכן ההודעה. "במקרה הצורך, MSN יוצרת קשר עם לקוחותיה באמצעות הדואר האלקטרוני, אולם, הודעות אלה מאופיינות באייקון המוכר של MSN המופיע לצידן בתיקיית הדואר הנכנס (פרפר צבעוני), על מנת להבדילן מהונאות".

 

"כל הודעה שמכוונת את הגולש למסור סיסמאות, מספרי כרטיס אשראי, לשלוח כסף למישהו, למסור פרטים אישיים או להוריד תוכנה כלשהי - הן ככל הנראה הונאות, ויש למחוק אותן באופן מיידי", הזהירה החברה."ההודעה הזו היא הונאה. MSN מספקת שירותי דואר רשת חינמיים באמצעות הוטמייל, ואינה מתכוונת לבטלם או להפוך אותם לשירותים בתשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמוד מזויף בו נשתלו חלקים אותנטיים
כתובת פיקטיבית ולא מאובטחת
מומלצים