שתף קטע נבחר

למרות ההשעייה - הנגבי מתעדכן בחקירות

השר לביטחון פנים הגיע היום למשרדי היחידה החוקרת את רצח השופט עדי אזר, כדי להתעדכן בחקירה. המשרד לביטחון פנים: עד שימונה לו מחליף, הוא מטפל בענייני המשטרה. הנגבי: המושג "השעה את עצמו" זה מושג תקשורתי

השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, הגיע בצהריים (יום ה') למשרדי היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב כדי להתעדכן בחקירה של רצח השופט, ד"ר עדי אזר ז"ל. זאת, אף על פי שהשעה את עצמו בעקבות פתיחת החקירה הפלילית נגדו, עליה הודיע היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שלשום.

 

ראש צוות החקירה בעניינו של הנגבי, תת ניצב יואב סגלוביץ', נמצא גם הוא במשטרת מחוז תל אביב, בזמן ביקורו של הנגבי. במשרד לביטחון פנים אמרו כי עד אשר ימונה מחליף להנגבי הוא יטפל בכל ענייני המשטרה.

 

הנגבי עצמו אמר בתגובה בראיון לרשת ב': "המושג 'השעה את עצמו' זה מושג תקשורתי. ניסיתי להסביר בחוסר הצלחה שיש חוק יסוד הממשלה על-פיו אנחנו פועלים... העניין הוא שאין רגע שאין שר. עד יום שני, ברגע שהכנסת תדון בנושא ותאשר את הודעת הממשלה, אין מצב של וואקום. אני נותר בתפקידי".

 

הנגבי הגיב לביקורת במשטרה: "אין שום ביקורת. לא חריפה, לא מתוקה, לא מרה, זה הכל. אני מכיר את השימוש האנונימי בדמויות נעלמות. בוודאי שיש מי שמותח ביקורת, אך הסיפור מאוד מאוד פשוט ונטול בעייתיות. אני מנהל את המשרד לביטחון הפנים כל עוד אני מכהן בתפקידי. אני עוסק בנושא הזה מהבוקר עד הערב. אני חותם על עשרות נושאים רלוונטיים בתחום המשפטי, בתחום תעודות החיסיון, בתחום המינויים, וגם אעסוק בכך עד לרגע האחרון".

 

חבר הכנסת יוסי שריד (יחד), פנה היום במכתב ליועץ המשפטי לממשלה מזוז בו הוא דורש את התערבותו של היועץ בהשעייתו הנגבי. חבר הכנסת שריד כותב, בין היתר, כי "אמנם השר השעה את עצמו אך לפי שעה זו השעייה למראית עין בלבד. בלי התערבותך הפעילה מי יודע עד מתי יתפקד מר הנגבי כשר לביטחון פנים. מן הראוי שתכניס את ההשעייה המדומה לתוקפה המעשי".

 

יש לציין כי על פי החוק, הנגבי מכהן עדיין כשר לביטחון פנים, שכן לא הגיש מכתב התפטרות מחברותו בממשלה. בסמכותה של הכנסת בלבד לאשר את העברתו מן המשרד, אולם זו נמצאת עדיין בפגרה. בשבוע הבא ביום שני יעלה הנושא לדיון בכינוס מיוחד, שהוזמן לבקשת הממשלה ו-25 ח"כים.   

 

חקירת הנגבי

 

בדיון מיוחד שנערך אמש בצמרת המשטרה הוחלט כי שלוש יחידות החקירה הארציות ישתתפו בחקירת השר הנגבי. החקירה אמורה הייתה להתחיל כבר הבוקר. 

 

מפכ"ל המשטרה הורה על הקמת צוות החקירה מיוחד שבו יהיו חוקרים מהיחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) והיחידה הארצית לחקירת עבירות כלכליות. בראש הצוות, יעמוד, כאמור, תת ניצב יואב סגלוביץ'.

 

החקירה הופקדה על שלוש היחידות מסיבות של "מראית עין": ראש היאחב"ל לשעבר, יוחנן דנינו, עבר לשמש כראש המטה של השר לביטחון פנים, ואילו ראש יאח"ה תת-ניצב מירי גולן אמורה אף היא להיות מקודמת בקרוב - באישור השר. 


פורסם לראשונה 02/09/2004 14:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן כהן
הנגבי מעניק דרגות לסגלוביץ' (ארכיון)
צילום: אורן כהן
צילום: אבי כהן
הנגבי וצמרת המשטרה. עדיין אחראי (ארכיון)
צילום: אבי כהן
מומלצים