שתף קטע נבחר

בוש במאמר לעיתון יהודי: "שמחים שישראל לצידנו"

ערב נאומו החשוב בוועידת הרפובליקנים, התפנה הנשיא האמריקני לפרסם מאמר בעיתון "פורווארד". "פיגועי ה-11 בספטמבר גרמו לנו להבין טוב יותר את ישראל". על הקשר בין ההסתה לגילויי האנטישמיות: "הדמונזיציה של ישראל והרטוריקה האנטי-ציונית עלולה לתרום לאווירה של פחד, שבה מחוללים בתי-כנסת". על הפלסטינים: "מגיע להם עתיד טוב יותר, הדמוקרטיה תשיג זאת"

"פיגועי ה-11 בספטמבר גרמו לארצות-הברית להבין טוב יותר את מה שעוברים אזרחי ישראל. זו הייתה המחשה לגבי הסבל שעוברים אזרחי ישראל מדי יום ופיתחנו נחישות גדולה עוד יותר להביס את הטרור". 

 

את דברי ההזדהות האלה, יומיים לאחר הפיגוע הכפול בבאר-שבע, אומר נשיא ארצות-הברית, ג'ורג' בוש, במאמר מיוחד שיתפרסם מחר (יום ו') בעיתון היהודי "פורווארד" היוצא לאור בניו-יורק.

 

"אמריקה מובילה מערכה עולמית חסרת מעצורים נגד המחבלים ותומכיהם", כותב הנשיא, "ואנחנו שמחים שישראל נמצאת לצידנו".

 

הנשיא האמריקני, שנאבק בימים אלה גם על הקול (והכיס) היהודיים במערכת הבחירות, מצדיק במאמרו את המלחמה בעיראק: "המערכה וחיסול משטרו של סדאם חוסיין הפכו את אמריקה וישראל בטוחות יותר. המזרח-התיכון יהיה יציב יותר, והעולם - במצב טוב יותר".

 

גם לתהליך השלום מתייחס הנשיא במאמרו, כאשר מבחינתו, מיגור הטרור הוא תנאי ראשון בחתירה אליו. "השלום שאנחנו רוצים מבוסס על הכנעת האלימות, אבל המשימה שלנו ברחבי העולם היא גדולה הרבה יותר: הכנעת האידיאולוגיה של הטרור. למחבלים יש השפעה ויכולת גיוס בחברות שבהן המרירות והכעס הם שכיחים, בעוד התקווה וההזדמנויות נדירות. התקווה שלנו היא למסד חברות חופשיות. אמריקה פועלת לקידום חופש הפרט. חופש עומד בלב הגישה שלנו להשכין שלום בין ישראל והעם הפלסטיני".

 

"לסייע לעם הפלסטיני"

 

בוש מבהיר כי "למען השלום, אנחנו מחוייבים לסייע לעם הפלסטיני לכונן מדינה דמוקרטית וברת קיימא. ישראל תרוויח מקיום שותף בעל אחריות אמיתית להשגת שלום. העם הפלסטיני זכאי למוסדות דמוקרטיים ומנהיגים אחראים".

 

"כאשר הפלסטינים יוותרו על הטרור והאלימות, שמחבלת בשאיפותיהם ועולה בכל כך הרבה קורבנות חפים מפשע, תהיה להם הזדמנות לבנות כלכלה מודרנית, ליצור מוסדות ולפתח הרגלים של חופש. העם הפלסטיני ראוי לעתיד טוב יותר, כמו שהעם הישראלי ראוי לעתיד טוב יותר. דמוקרטיה תספק את העתיד הזה לכולם".

 

גם מקומה של האנטישמיות אינו נפקד מדבריו של הנשיא: "שנאת יהודים לא פסקה. השנאה הבלתי נסבלת עדיין קיימת במזרח-התיכון וארצות-הברית תמשיך לקרוא לממשלות ערב להפסיק עם התוויות וההסתה. הדמונזיציה של ישראל, תוך שימוש ברטוריקה אנטי-ציונית, עלולה להיות כיסוי דק לאנטישמיות ולתרום לאווירה של פחד, שבה מחוללים בתי-כנסת ומאיימים על אנשים. אמשיך לעבוד עם ידידינו ברחבי העולם כדי לזנוח את האנטישמיות ולהילחם באותותיה בתוכם". 

 

לפנות בוקר מחר (שעון ישראל) יישא הנשיא האמריקני דברים בוועידה הרפובליקנית בניו-יורק, שמאשרת רשמית את מועמדותו במירוץ לבית-הלבן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ידיד בבית-הלבן
צילום: רויטרס
צילום: איי אף פי
הברית נשמרת
צילום: איי אף פי
מומלצים