שתף קטע נבחר

כיכר אתרים בת"א לא תיהרס, אלא תשוקם

כך החליטה עיריית ת"א; חברת עזרה ובצרון תנהל את פרויקט השיפוץ

כיכר אתרים בתל-אביב תשופץ ותשוקם באופן יסודי. כך החליטה עיריית תל-אביב. בכך, חזרה בה העירייה מתוכנית קודמת להרוס את הכיכר עד היסוד במטרה להרחיב את הטיילת. חברת עזרה ובצרון נבחרה לנהל את פרויקט השיפוץ של כיכר אתרים.

 

כיכר אתרים נפתחה בשנות ה-70 והיתה אחד מסמליה הידועים ביותר של תל-אביב. בימיה הטובים היתה הכיכר מקום בילוי מרכזי, אולם בשנות ה-80 דעך זוהרה. בין היתר, שוכן בב מבנה הקולוסיאום. מצב הכיכר הידרדר בשנים האחרונות ובאחרונה אף הוצא צו הקובע שהיא מבנה מסוכן.

 

שיפוץ הכיכר ייעשה בשני שלבים. השלב הראשון יכלול הוצאה של הכיכר מסכנת קריסה ושחזור של הקונסטרוקציה. בשלב השני תשופר החזות הכללית של המתחם, במטרה להחזיר לכיכר את תהילת העבר.

 

בשלב מוקדם יותר שוקמו 12 פטריות ביטון, השוכנות לאורך הצלע המערבית של המתחם. השיפוץ כלל שימוש בחומרים מיוחדים, האמורים לסייע לשימור הפטריות לאורך שנים.

 

חברת עזרה ובצרון היא חברה עירונית בבעלות מלאה של עיריית תל-אביב, המתמחה בשיפוץ חזיתות בתים, בבנייה ושיפוץ של מבני ציבור, בעבודות תשתית ופיתוח ובניהול פרויקטים יזמיים. לדברי יו"ר החברה, עו"ד עדי הדר, כיכר אתרים תהפוך פרויקט הדגל של החברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים