שתף קטע נבחר

צוות חוקרי פרשת הנגבי התכנס לראשונה

החוקרים החלו לבחון את החומר שהגיע ממשרד מבקר המדינה, על שורה של מינויים פוליטיים שביצע הנגבי כשכיהן כשר לאיכות הסביבה. מפכ"ל המשטרה יקבל עדכון על פרטי החקירה

ראש צוות החקירה בעניינו של השר צחי הנגבי, תת-ניצב יואב סגלוביץ', כינס היום (יום ד') לראשונה את עשרת החוקרים שישתתפו בחקירה. הצוות החל לבחון את החומר הרב שהגיע ממשרד מבקר המדינה, בעקבות הדו"ח החמור.

 

הצוות כולל חוקרים משלושת היחידות הארציות של המשטרה: היחידה הארצית לחקירות הונאה, היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות, והיחידה הכלכלית.

 

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, יעודכן בפרטי החקירה, המלווה על-ידי פרקליט מחוז. אתמול אמר קראדי במסיבת עיתונאים שביקש תחילה להעביר את חקירת הנגבי לגוף אחר.

  

"כשהוטלה החקירה על המשטרה ביקשתי מהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ומפרקליט המדינה, ערן שנדר, שהחקירה תתבצע על ידי גוף אחר, אבל הם הסבירו לי שרק המשטרה יכולה לבצע את החקירה הזו וקיבלתי את עמדתם", אמר קראדי. הוא ציין ש"הוא לוקח בחשבון מראש שחקירה כה רגישה תביא ביקורת כזאת או אחרת על המשטרה".

 

לפני כעשרה ימים החליט היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להורות למשטרה לחקור את החשדות נגד הנגבי. ההחלטה התקבלה בתום ישיבה בהשתתפות בכירי מערכת המשפט, בעקבות ממצאיו החמורים של מבקר המדינה, הנוגעים לתקופת כהונתו של הנגבי כשר לאיכות הסביבה, ועוסק בשורת המינויים שביצע הנגבי במשרד.

 

דו"ח המבקר הצביע על שורת מינויים פוליטיים במשרדו של הנגבי בעת שזה כיהן כשר לאיכות הסביבה. הוא קבע בין השאר שבמעשיו של הנגבי "היתה רמיסה ברגל גסה של החוק ושל כללי המינהל התקין, פוליטיזציה של השירות הציבורי ושימוש במשאבי הציבור לקידום עניינים פוליטיים אישיים. על כל המופקדים על שלטון החוק ועל המינהל הציבורי לפעול כדי למנוע את הישנות התופעות שהוזכרו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
צחי הנגבי
צילום: אבי כהן
צילום: סבסטיאן שיינר
קראדי. לא רצה לחקור
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים