שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משפחות החטופים: להביא את הראש של נסראללה
  משפחות אברהם, אביטן וסועאד יגישו תביעה נגד החיזבאללה, לבנון, סוריה, איראן והאו"ם. לטענתן, האו"ם היה מעורב בחטיפה באופן פעיל. התקווה: "באמצעות תביעה יהיה ניתן להוכיח לעולם שהמחבלים ושותפיהם לא יכולים לחמוק מלתת את הדין"

  נציגי המשפחות של שלושת החיילים החטופים, בני אברהם, עומר סואעד ועדי אביטן, קיימו בצהריים (יום א') מסיבת עיתונאים, בה הודיעו כי הן פותחות במאבק ציבורי ומשפטי נגד ארגון החיזבאללה, איראן, סוריה ולבנון, התומכות בחיזבאללה, וכנגד האו"ם, אשר לטענתן אנשיו סייעו למעשי החטיפה, העינויים והרצח.

   

  על דבר התביעה המתוכננת פורסם בשבוע שעבר ב-ynet. חיים אברהם, שיזם את הגשת התביעה בעניין, אמר במסיבת העיתונאים כי סכום התביעה המדויק עדיין לא ברור, אך על-פי תקדימים מדובר במאות מיליוני דולרים. לדבריו, "בכסף שנזכה במשפט אני רוצה להביא את הראש של נסראללה".

   

  עורך הדין שמייצג את המשפחות, פרופ' שמעון שטרית, הסביר כי ניתן לקבוע היום בוודאות שאנשי האו"ם היו מעורבים בצורה פעילה בחטיפה.

   

  לדבריו, מניתוח השתלשלות האירועים, ברור לחלוטין כי היה שיתוף פעולה בין אנשי יוניפי"ל לאנשי החיזבאללה עוד בשלבים שלפני החטיפה, וכי ללא

  סיוע של אנשי יוניפי"ל לא היו יכולים אנשי החיזבאללה להשיג את לוחיות הרישוי והמדים של האו"ם, אביזרים בהם השתמשו במהלך המארב והחטיפה. עוד ברור, לדבריו, כי מספר קציני או"ם היו עדים לחטיפה, אך לא עשו דבר כדי לעזור להם.

   

  שטרית הסביר: "שעות אחרי החטיפה האכזרית איתרו אנשי יוניפי"ל שני כלי רכב לצד הדרך. בתוך אחד מהם מצאו פריטים של יוניפי"ל, וברכב השני התגלו כתמי דם רבים. במהלך תמוה ובלתי רגיל ובסיוע נציגי ארגון UNTSO של האו"ם, פרקו אנשי האו"ם את הציוד משתי המכוניות, למרות שאסור היה להם לעשות זאת... השתתפותם של אנשי האו"ם בסיוע להתקפת הטרור הרצחנית של החיזבאללה, הינה פעולה מזעזעת. זו פעולה בלתי חוקית בעליל, הסותרת את ערכי האו"ם".

   

  שטרית האשים את האו"ם, כי במשך קרוב לשנה סירב להודות כי קיימות קלטות וידיאו הקשורות לחטיפת החיילים וגורמים בכירים באו"ם אף הכחישו זאת, וכי רק לאחר לחץ פוליטי אדיר שהופעל על האו"ם, מינה הארגון ועדת חקירה לבדיקת השתלשלות האירועים והחטיפות, אך סירב לפרסם את המסקנות.

   

  כאמור, המשפחות תובעות גם את ארגון החיזבאללה, ארגון טרור המפגין לטענתם זלזול מוחלט בחיי אדם ובכללי המשפט הבינלאומי. 

   

  שטרית אמר, כי הוא מקווה כי באמצעות התביעה יהיה ניתן להוכיח לעולם כי הטרוריסטים ושותפיהם אינם יכולים לחמוק מלתת את הדין, ולא יוכלו למצוא מחסה מאחורי משרותיהם הרמות ולא מאחורי גבם של גורמים הפוגעים בחוק ונותנים ידם למעשי טרור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צפריר אביוב
  אברהם. את הראש של נסראללה
  צילום: צפריר אביוב
  צילום: גלי תיבון
  אביטן. תובעים גם את האו"ם
  צילום: גלי תיבון
  צילום משרד הבטחון
  משפחת סואעד. שותפים לתביעה
  צילום משרד הבטחון
  הוכחות נגד חיילי יוניפי"ל
  צילום ערוץ 2
  החטיפה (ארכיון)
  צילום ערוץ 2
  מומלצים