שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קהיר: הפלגים הפלסטינים ידונו בהפסקת פיגועים
  נציגים של הארגונים הפלסטינים והרשות הגיעו לקהיר כדי להביא לחידוש השיחות הפנים פלסטיניות. המצרים מצדם מבקשים לוודא שהנסיגה הישראלית תלווה בהתחייבות של כל הפלגים לשמור על שקט ולא להביא לטרפודה

  המגעים בין הארגונים הפלסטינים וביניהם לבין המצרים - צפויים לתפוס תאוצה בימים הקרובים. כך אמרו ל-ynet מקורות פלסטינים. בין היתר ידונו הצדדים באפשרות של הפסקת הפיגועים ברצועה, לקראת ההתנתקות.  

   

  המקורות אמרו כי נציגי פלגים פלסטינים וכן נציגים של הרשות הגיעו כבר לקהיר כדי להביא לחידוש הדיאלוג הפלסטיני, שיחות שמצרים מתאמת בין הפלגים לקראת תוכנית ההתנתקות.

   

  המצרים ידונו עם הפלסטינים  בדרכים להכין פוליטית את הקרקע לנסיגה ישראלית ובחינת אפשרות השתלבותם של הפלגים הפלסטינים, ובכלל זה ארגוני האופוזיציה, ביניהם החמאס, במוסדות הניהוליים ברצועה שלאחר הנסיגה.

   

  מצרים מבקשת לוודא כי הנסיגה הישראלית תלווה באווירה ביטחונית רגועה ובהתחייבות של כל הפלגים לכבד את הנסיגה ולא להביא לטרפודה. לצורך זה מכנסת מצרים גם קציני ביטחון פלסטינים וראשי מנגנונים כדי לעמוד עימם על ההכנות הביטחוניות, הכנות שיתפסו תאוצה עם הגעתם בימים הקרובים של מומחי ביטחון מצרים לרצועה.

   

  ברכה: המצרים רוצים שנמלא תפקיד

   

  יו"ר סיעת חד"ש בכנסת, מוחמד ברכה, ביקר בקהיר ונפגש עם שר החוץ המצרי אחמד אבו אל גיית' ועם ראש המודיעין המצרי עומאר סולימן. ברכה אמר ל-ynet כי "המצרים רואים בתוכנית ההתנתקות הזדמנות טובה להנעת התהליך המדיני".

   

  ברכה הוסיף כי המצרים הבהירו כי לשם כך דרוש מצב ביטחוני רגוע. לדבריו, המצרים התעדכנו בהתפתחויות הפוליטיות בישראל ואמרו כי על האוכלוסייה הערבית למלא תפקיד חשוב בהתפתחויות הפוליטיות ובכלל זה ביצירת אווירה של שלום בין שני העמים ובתוך החברה הישראלית.

   

  בתוך כך ל-ynet נודע כי היום לא תתקיים כרגיל ישיבת הממשלה הפלסטינית. הסיבה הרשמית לכך היא שחלק גדול כאמור מהשרים הפלסטינים שוהים בקהיר

  לרגל השיחות. אולם ברקע ממשיכה לרחף עננת המשבר בין יו"ר הרשות יאסר ערפאת לראש הממשלה אבו עלא, ונמשכים המגעים לפתרון המשבר כדי לאפשר את תפקודה הראוי של הממשלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  מובארק. "לשמור על שקט"
  צילום: רויטרס
  צילום: רויטרס
  אבו עלא. נשלחו קציני ביטחון
  צילום: רויטרס
  צילום: איי פי
  ערפאת. נמשכת המתיחות עם אבו עלא
  צילום: איי פי
  מומלצים