שתף קטע נבחר

שאקיל: "אני גוליית ואני הולך לרסק את כולם"

שאק פותח את הפה ומתחיל להישמע כמו מייק טייסון. בראיון למגזין 'סלאם' הוא מדבר על הכל: יחסיו עם בראיינט: "כמו בסרט קראטה. פתאום הוא קיבל ביצים וחשב שהוא יותר טוב מהמאסטר"; עם התקשורת: "יש לי ראש תחת ענק ובארכיון שבתוכו אני מתייק את כל החרא"; וההתאקלמות במיאמי: "אני הולך להיכנס לעסקי חיי הלילה בעיר". לא להחמיץ אף מילה

מאז עזב את לוס אנג'לס לייקרס לטובת מיאמי היט, שאקיל או'ניל לא חדל מלספק כותרות, בין אם הן מולחנות ובין אם סתם מלים על גבי דפי העיתון. שאק-דיזל ממשיך לשלוח חיצים לעבר קבוצתו הישנה ואלו שנשארו שם לחופי האוקיאנוס השקט, בעוד הוא מתחיל דף חדש לחופי האוקיאנוס האטלנטי. את חיצי הביקורת המורעלים ביותר הוא שולח בכיוונם של שניים: קובי בראיינט, שהפך לכוכב המוביל בלייקרס אחרי עזיבתו, והמנכ"ל מיטש קופצ'ק שהסדיר את הטרייד ששלח את הסנטר למיאמי.

 

"בללוס אנג'לס לא זכיתי לגיבוי מההנהלה. אולי הם פחדו ממשהו, אבל איני יודע ממה", אמר או'ניל בראיון למגזין 'סלאם', "יש אנשים פיקחים ויש כאלה שהם טיפשים. מיטש קופצ'ק ייזכר לעולם על מה? על כך ששלח אותי מהקבוצה בטרייד. זה היה הצעד הטיפשי ביותר בהיסטוריה של הספורט. ברכותי, מיטש".

 

"החזרה למזרח היתה שינוי טוב בשבילי מבחינה מנטלית, עסקית ואישית. מבחינה מנטלית, קצת נשחקתי בלוס אנג'לס. בשש השנים רציתי רק שהדברים יילכו חלק בלי בעיות עם בחור זה או אחר. מאז שחיברו אותי עם הבחור הצעיר (בראיינט), כל פעם היה עניין אחר על הפרק. היחסים שלי איתו, היו כמו בסרטי קראטה עתיקים - המאסטר מאמן את תלמידו הצעיר ואז כשהתלמיד הצעיר מתחיל לקבל ביצים, הוא חושב שהוא יכול להיות יותר טוב ממנו".

 

שאקיל מתייחס למערכת היחסים בינו לבין בראיינט, שאת שמו נמנע מלהזכיר במפורש בראיון, כמו עוד אחת מהטראומות שחווה בעבר, כששיחק באורלנדו לצידו של גארד כוכב - פני הארדאוויי. "בעבר קרה לי מקרה דומה כשגידלתי את פני. לא רציתי להתעסק בעניינים האלה, אז עזבתי כדי להתחיל מחדש בלוס אנג'לס. קיבלתי את הבחור השני (קובי) ואותו דבר קרה. כך שגם עכשיו אני מתחיל הכל מחדש ויש לי הזדמנות לגדל לעצמי רכז צעיר אחד, דוויין ווייד, אבל אני חושב שזה יהיה מעט שונה איתו, כי הוא לא עשה רעש כמו האחרים. ווייד הוא שחקן שכולם הופתעו ממנו ועכשיו זאת העבודה שלי להגיע למיאמי ולגלות איתו כמה סודות".

 

שאקיל אף הפתיע וחשף כי לצד ענייני הכדורסל הוא מתכוון גם להתחיל קריירה עסקית ומיאמי היא בדיוק המקום לעשות את זה. "מיאמי היא העיר אליה רציתי להגיע", סיפר או'ניל, "אני מתכנן לפתוח 10, 15 או אולי 25 מכוני כושר שם ואני מתכוון גם להיכנס לעסקי חיי הלילה ולפתוח מועדון בסאות'-ביץ'. אני הולך לפרוץ. אלו דברים שרציתי לעשות באל.איי. אבל הנדל"ן היה יקר. כאן אני אנצל את קשריי ואביא העירה את להקת 'פאט-ג'וס', ה'קומודורס' או 'יו.אף.סי'. אני אקדם את ההופעות, מבחינה עסקית אהיה פעיל בהרבה תחומים".

 

מבחינה מקצועית, שאקיל נראה בטוח בעצמו באותה מידה, במיוחד באיזור המזרח, עליו בכוונתו להשתלט בקלות. "ההגעה שלי למזרח הוסיפה שנתיים שלוש לקריירה שלי כי המערב מלא בסנטרים. אני חושב שיש סנטר אחד או שניים שיכולים לעשות לי בעיות. בעצם, אף אחד לא יכול לעשות לי בעיות, אבל בחור אחד או שניים שאהיה צריך להתעורר לקראתם. ג'רמיין או'ניל ו...אהה.. בעצם זה הכל. אני הולך לכבוש את המזרח. יש לי כבר שלוש טבעות אליפות ואני עובד על להגדיל את הכמות, כך כשאגמור את הקריירה, יהיו לי חמש, או שבע כאלה.

 

"השם שלי גם כך מופיע בכל התנ"ך של ה-NBA, כך שזו הזדמנות להופיע בעוד שני דפים. אין לי מה להוכיח, אבל אני חייב לעשות את זה כי זה מה שקורה במפקפקים בדיזל. הוא מכניס להילוך חמישי ונכנס למסלול ואני מתנגש בכל מי שעומד בדרכי, כך שאני אוהב שמפקפקים בי. זה נותן לי מוטיבציה".

 

כששאקיל טוען שמפקפקים בו הוא מכוון בעיקר לתקשורת האמריקנית ולמרות שנראה שהוא שולט בה כמו מתחת לסלים ב-NBA, הוא דואג לשלוח איום מרומז לכתבים ולפרשנים, בליווי החיוך האופייני לו כך כך. "אני גוליית, בייבי," קובע או'ניל, "אני הענק של העת החדשה, אני גוליית של העת החדש. אני שוגון שאף אחד לא אוהב, אבל אני אוהב את זה. יש לי ראש תחת ענק ובתוכו ארכיון ענק. אני מתייק בו את כל החרא. אני רואה ESPN ואני שומע מה אתם אומרים ויודע מה עשיתם. אני יודע מה אתם חושבים, אני זוכר את זה ואני אצחק אחרון. יודעים למה? כי אני טוב וצודק ועושה הכל כמו שצריך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שאקיל. עם פה סגור?!
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
ווייד. רכז חדש לגידול
צילום: איי פי
מומלצים