שתף קטע נבחר

פורת: מקווה שלא יהיה רצח פוליטי, אבל חושש

על רקע האיומים ברצח רה"מ, אומר ל-ynet הח"כ לשעבר חנן פורת: לא נפעל באלימות, אך בעת ובעונה מזהיר: ההתנתקות היא פשע - "שמנוגד לכל המוסר היהודי ולא עומד במבחן משפטי". ועוד בימין: רבה של קרית מוצקין, דוד דרוקמן, מזמין את הציבור "להתקומם נגד ההתנתקות" ואת החיילים לסרב פקודה

"אני מקווה מאוד שלא יהיה רצח פוליטי נוסף, אבל אני מאוד חרד ממה שעלול לקרות. אני מקווה שנצליח למנוע את תוכנית ההתנתקות ושהיא לא תתממש, אבל אם היא תתממש, אני רואה קרע נורא בעם ושבר גדול", כך אמר אמש (יום ג') ל-ynet חבר מועצת יש"ע והח"כ לשעבר, חנן פורת. בימים הקרובים ייפגשו ראשי מועצת יש"ע עם היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, וידונו עמו בנושא ההתנתקות ובאיומים לרצח ראש הממשלה.

 

 

על ההתנתקות אומר פורת: "התוכנית היא מעשה פשע. עקירת יהודים מאדמתם מנוגדת לכל המוסר היהודי והאתוס של שיבת ציון. אם היו עושים את זה לכפרים ערביים כולם היו זועקים. אם היו עוקרים חבל שבו יושבים יהודים באנגליה או בארה"ב - העולם היה זועק, ורק פה לא. זה חמור ביותר".

 

לדברי פורת: "ראש הממשלה מוכרח להבין שצעד כגון זה לא הועמד בשום מבחן משפטי ומוסרי".

 

פורת אומר כי "לא שאלו אותי או אנשים אחרים מדוע זה מעשה פשע מבחינה מוסרית לפנות כפרים ערבים, ואם היו מביאים את זה לבג"ץ זה לא היה עומד במבחן".

 

כמו ראש מועצת קדומים, דניאלה וייס, גם פורת אומר כי כל האמירות שנשמעו לאחרונה בנושא תוכנית ההתנתקות "הן קטנות לעומת מעשה הפשע של ראש הממשלה" - "מדובר בגירוש יהודים מאדמתם", הוא אומר.

 

לדבריו, "ראש הממשלה נבחר בשל קו מסוים, וכך הוא צריך לנהוג. אם הוא נוהג אחרת הוא צריך לבוא או למשאל, או לבחירות, כי מה שהוא עושה היום זה לא דמוקרטי, וצריך להגיד את הדברים. אני מאוד חרד".

 

לגבי החשש מרצח פוליטי נוסף אמר פורת: " אני מקווה מאוד שזה לא יקרה. גם בעשרת הדיברות שחילקנו בהפגנת הימין ביום ראשון בערב כתבנו שאנחנו שוללים כל אלימות. מצד שני אני לא מבטל את העובדה שהמעשים הם פשע שלא ייעשו".

 

בכל מקרה מדגיש פורת: "בשום מקרה לא נפעל באלימות ולא נגרור למלחמת אחים. עם זאת, אנחנו לא יכולים לשלוט על כל אחד ואחד".

 

בהתייחסו לקלטת שפורסמה בערוץ 2 בה העלה הרב יוסף דיין מפסגות את האפשרות של הטלת פולסא דנורא על ראש הממשלה אמר פורת: "לא מדובר ברב שהוא נחשב ויש לו סמכות הלכתית ומנהיגותית. יש כאלה שמחפשים בנרות עמדות קיצוניות על-מנת שיהיו להם כותרות".

 

בקריות: "להתקומם נגד התוכנית"

 

ועוד בימין: רב העיר קרית מוצקין, הרב דוד דרוקמן, מזמין את הציבור לדרשה בנושא "כי תעבור ממשלת זדון מן הארץ".

 

בעלונים המופצים ברחבי העיר בחתימת הרבנות הראשית והמועצה המקומית הזמין רב העיר את התושבים לדרשה שכל תכליתה היא לגרום "לעם ישראל להתקומם נגד תוכנית ההתנתקות ".

 

בשיחה עם ynet אומר הרב דרוקמן דברים קשים על שרון וממשלתו ומספק שלל עצות הלכתיות למפונים: "ההתייחסות של ממשלת שרון ליהודים היא התייחסות של רשע ממש. אסור לקחת פיצויים ויש לעמוד בראש זקוף נגד כל דבר נורא.

 

"מעבירים את הציבור שטיפות המוח כאילו כל מילה שיוצאת מפי הרבנים היא הסתה אבל הציבור בארץ התבגר והוא מבין כי מדובר בהכשרת הדרך לקראת תוכניותיו הרעות של שרון. מבקשים לעקור יהודים מבתם זה לא אלימות ?רשעות? הכל ע"מ להחליש את הגאווה היהודית. המלחמה של הרבנים נגד ההתנתקות היא לטובת כלל עם ישראל ימין ושמאל".

 

על פי הרב דרוקמן, "רה"מ רומס אנשים ומצד שני מנסה לחנך אותם. עם ישראל צריך להתקומם. כיצד? בדיוק באותה דרך ששרון דיבר על תוכניתו של ברק".

 

הרב גם מתייחס לסירוב פקודה מצד חיילים: "בשעת הפינוי החיילים חייבים לסרב פקודה כי הדבר דומה לטבח שמתבקש לבשל מרק חזיר בערב פסח במטבח צה"לי. ועל פי ההלכה, פינוי יישוב יהודי משמעותי יותר מאכילת חזיר כי מדובר בהפקרת חיי אדם. לכן כמו שאסור לציית לפקודה לבשל מרק חזיר במטבח צה"לי קל וחומר לגבי פינוי. צריך להגיד למפקד - "אני מוכן ללכת לצינוק ולא לבצע את הפקודה" .

 

בפנייה למתיישבים אומר הרב: "כל אחד עם גאווה יהודית חייב להתקומם בכל כוחו. שיתנהגו באותה עוצמה שמתנהג סטודנט בזמן ההפגנה בהפגנות סטודנטים ברחבי העולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
נביא זעם. פורת
צילום: זום 77
צילום: צביקה טישלר
הרב דוד דרוקמן
צילום: צביקה טישלר
הזמנה לכנס "ההתקוממות" בקריות
מומלצים