שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שתי פלסטיניות שהתכוונו לבצע פיגוע כפול הסגירו עצמן
  השתיים, בנות 21 ו-23, סטודנטיות לכלכלה באוניברסיטת א-נג'ח בשכם, התכוונו לבצע פיגוע התאבדות בתל אביב, אך לדברי גורמי ביטחון הסגירו עצמן לאחר שהמחבל שהיה אמור לשלח אותם נהרג בהיתקלות עם צה"ל. הפלסטינים: הורי הצעירות אילצו אותן להסגיר עצמן מחשש שבתיהם ייהרסו. שתי מבוקשות נעצרו במהלך היום
  סוכל פיגוע כפול בתל אביב: שתי סטודנטיות פלסטיניות, תושבות עסירה א-שימאליה, הסגירו עצמן אתמול לידי כוחות הביטחון במחסום בית איבא, סמוך לשכם. כך הותר הבוקר (יום ה') לפרסום.

   

  השתיים, עאדלה חבן מחמד גואברה, בת 21, ולינה צודקי מחמד גואברה, בת 23, שתיהן רווקות וסטודנטיות לכלכלה באוניברסיטת א-נג'אח בשכם, היו אמורות לצאת בשבוע שעבר לפיגוע התאבדות כפול בתל אביב מטעם ארגון החזית הדמוקרטית.

   

  מקורות פלסטינים אמרו ל-ynet כי הוריהן של שתי הצעירות אילצו אותן להסגיר את עצמן לידי צה"ל, ככל הנראה בניסיון למנוע פגיעה של צה"ל בבתי המשפחות והריסתם. 

   

  עוד בטרם הסגירו את עצמן, פשט צה"ל מספר פעמים על בתיהן של שתי הצעירות, אולם הן לא היו במקום. החיילים אמרו להורים שבנותיהם מבוקשות בגלל כוונה לבצע פיגוע, וכאמור בעקבות זאת דרשו מהן ההורים להסגיר עצמן.

   

  הסגרתן של השתיים התרחשה שעות מעטות לאחר שהאני עאקד, יוזם ומתכנן הפיגוע, אשר היה אמור לשלח אותן לביצוע הפיגוע, נהרג בהיתקלות אתמול עם כוח צה"ל בשכם. עאקד הפך לראש הזרוע הצבאית של החזית הדמוקרטית בשכם לפני חודשיים.

   

  לדברי גורמי ביטחון, הן הסגירו את עצמן בעיקר בגלל הריגתו של עאקד. ברשות השתיים לא היו מטעני נפץ בעת שהסגירו את עצמן, אך להערכת גורמי הביטחון הן היו אמורות לקבל את המטענים מעאקד.

   

  הפעולה בשכם התנהלה אתמול בבוקר, במהלכה נהרגו חמישה מבוקשים בכירים, חברי גדודי חללי אל אקצה והחזית הדמוקטית לשחרור פלסטין.

   

  היא נמשכה כמה שעות, במהלכן כיתרו חיילי צה"ל את הבית שבו הסתתרו המבוקשים. מוסדות המסחר ובתי הספר בעיר שבתו במחאה על הריגתם של המבוקשים. מספר שעות לאחר פעולת השייטת דיווחו מקורות פלסטינים בעיר כי ילדה בת 11 נהרגה מאש צה"ל בעיר. לטענתם, הילדה, מראם נחלי, נהרגה באותה השכונה בה נהרגו המבוקשים. עוד דווח כי למעלה מ-30 פלסטינים נפצעו בעימותים בין התושבים לבין החיילים. 

   

  נעצר פלסטיני שהחביא נשק בתוך טלית

   

  בתוך כך, כוח צה"ל עצר בצהרים במחסום בית איבא, צפונית-מערבית לשכם, מבוקשת פעילת פתח. המבוקשת הועברה לחקירת כוחות הביטחון.

   

  אחר הצהריים עצר כוח צה"ל במחסום סמוך לשא-נור, מצפון לשכם, מבוקשת נוספת, פעילת פתח מג'נין אף היא. שתי המבוקשות הללו הביעו נכונות באוזני חבריהן הפלסטינים, לבצע פיגוע התאבדות.

   

  הלילה עצרו כוחות צה"ל במחסום בחברון פלסטיני שברשותו נמצאו אקדח ושני סכינים מוחבאים בתוך טלית. בנוסף, נעצר הלילה בסלפית, דרומית מערבית לשכם, מבוקש פלסטיני. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שתי פלסטיניות שהתכוונו לבצע פיגוע כפול הסגירו עצמן "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  (ארכיון)
  צילום: אטילה שומפלבי
  צילום: איי פי
  (ארכיון)
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  פעולת צה"ל אתמול בשכם
  צילום: איי פי
  מוצר השנה
  מומלצים