שתף קטע נבחר

יוצר הווירוס Sasser התקבל לעבודה בחברת אבטחה

על אף ובגלל שפיתח והפיץ את התולעת Sasser, סוון ג'סצן בן ה-18 התקבל לעבודה כמומחה אבטחה בחברת Securepoint. הפשע שוב השתלם

נער גרמני המואשם כי פיתח והפיץ את התולעת Sasser, אשר תקפה והדביקה מיליוני מחשבים ברחבי העולם, התקבל לעבודה על ידי חברת האבטחה Securepoint, על מנת לשמש בה כמומחה אבטחה.

 

סוון ג'סצ'ן בן ה-18 יהיה מעתה האחראי על פיתוח ישום הפיירוול, שאמור לשמש חוצץ בין מחשבים אישיים לאינטרנט. "הוא צבר מומחיות והפך לשם דבר בתחום זה", מסר דובר החברה, שהתבקש להסביר את הצעד התמוה.

 

ג'סצ'ן מואשם בחבלה מקוונת, גניבת מידע והפרעה למערכות ציבוריות בעקבות הפצת הווירוס Sasser, אשר התקיף מחשבים ברחבי העולם ב-1 במאי, 2004, ותוך פחות משבוע הדביק 18 מיליון מחשבים, ואף שיבש את העבודה בארגונים מסוימים. מנהל Securepoint, לטס האוסמן, מסר כי הצעיר אמר לו במהלך ראיון העבודה כי הבין את חומרת מעשיו רק כאשר היה זה מאוחר מדי. "מגיעה לו הזדמנות נוספת", טען האוסמן.

 

יש לציין, כי רשויות אכיפת החוק בגרמניה מאמינות כי ג'סצן אחראי גם על הפצת Netsky, תולעת מזיקה נוספת, שצצה לראשונה בחודש פברואר ומאז הופצה בגירסאות רבות.

 

לאחרונה נודע כי יוצרי הווירוסים MyDoom-U ו-MyDoom-V, גירסאות חדשות של הווירוס הוותיק MyDoom, שתלו בקוד הווירוסים מודעה לביקוש עבודה."אנחנו מחפשים עבודה בתעשיית האנטי וירוס" (We searching 4 work in AV industry), על פי לשון ההודעה, שאותרה על ידי חוקרי האנטי וירוס בתוך קוד הווירוסים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיטה טובה להתבלט ולמצוא עבודה?
מומלצים